Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domowej roboty kolorofon

maciek_15_1991 28 Mar 2006 14:32 6749 6
  • Witam.
    Chciałbym się pochwalić domowej roboty kolorofonikiem 4-kanałowym. Nie pobiera on sygnału z wieży ani mikrofonu lecz posiada przyciski dzięki którym można dowolnie regulować mryganie światełek. Trochę już mi się on znudził i chcę go przerobić tak aby chodził w rytm muzyki. Co mi doradzacie? Może jakieś schematy tylko aby łatwe :P. Co myślicie o tym co do tej pory wykonałem?

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #2 28 Mar 2006 14:42
    aaarekkk
    Poziom 15  

ja bym zrobił sterowanie pod discolitez, sterujesz w rytm muzyki i masz jeszcze pare ciekawych efektów. jednym słowem sterowanie z portu LPT. Cała idea polega na tym, że sygnał z portu wyzwala optotriaka, który steruje triakiem.

• #3 28 Mar 2006 14:59
    maciek_15_1991
    Poziom 9  

aaarekkk napisał:
    ja bym zrobił sterowanie pod discolitez, sterujesz w rytm muzyki i masz jeszcze pare ciekawych efektów. jednym słowem sterowanie z portu LPT. Cała idea polega na tym, że sygnał z portu wyzwala optotriaka, który steruje triakiem.

Też myślałem nad dicolitez ale przecież to chodzi aby na diodach. Mam wrażenie że nie uciągnie takich żarówek. Jeśli masz jakieś propozycje odoskonalenia mego kolorofonu pod dicolitez to prosze o jakieś dokładniejsze wskazówki.

• #4 28 Mar 2006 15:11
    aaarekkk
    Poziom 15  

na ledach owszem, ale bezpośrednio do portu. Po to te triaki i optotriaki żeby sterować żarówkami. Tu ograniczeniem będzie moc triaka. Na forum jest bardzo dużo na ten temat.

• #5 28 Mar 2006 18:30
    maciek_15_1991
    Poziom 9  

W takim razię dzięki. Muszę poszukać na forum.

• #6 28 Mar 2006 21:24
    kacper_zet
    Poziom 10  

Ja to bym przede wszystkim zmienił kable lączące żarówki ze sterownikiem.
    Disco Litez to dobry pomysł na forum rzeczywiście jesz bardzo duzo tematów z tym związanych.
    Powodzenia.:D

• #7 11 Kwi 2006 20:21
    AZWE
    Poziom 16  

Jeśli chcesz bardzo prosty schemat ilumifoni 3 kanały to wpisz w google elektronika nowoczesna.Wyświetli ci sie strona elektroniki nowoczesnej,wybierz;wszystkie i znajdż ilumifonie.Sterowana jest ona przez mikrofon,posiada regulacje jasności błysków,jak i potencjometr na każdą żarówke służący do wyregulowania czułości.Sam zabieram sie za montaż tej właśnie ilumifoni.Polecam!!!!!!!!!!!!!!