Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić w Wordzie takie odsyłacze do podpunktów....

28 Mar 2006 20:00 27614 7
  • Poziom 15  
    Witam
    Chodzi mi o takie coś:

Spis treści.
    1. Punkt pierwszy.
    1.1. Podpunkt pierwszy
    1.2. Podpunkt drugi
    2. Punkt drugi.
    2.1. Podpunkt pierwszy
    2.2. Podpunkt drugi.
    ......
    ......
    itd.

rozwinięcie punktów:

1. Punkt pierwszy.
    treść treść treść treść treść treść treść
    1.1. Podpunkt pierwszy.
    1.2. Podpunkt drugi.
    2. Punkt drugi.
    2.1 Podpunkt drugi
    2.2. Podpunkt drugi.

Moje pytanie: chciałbym porobic takie odsyłacze że jak klikne np. na "Punkt pierwszy" to mnie przeniesie do "Rozwinięcia punktu pierwszego".
    Coś z nagłuwkami sie robi czy costakiego, ale ja nie wiem o co chodzi. Moglibyście mi wytłamaczyć jak to sie robi?
    pozdrawiam
  • Poziom 42  
    Używam OpenOffice i u mnie jest tak - robisz wstaw zakładki w miejscach do którego chcesz przeskoczyć z menu - a w menu robisz z miejsca z którego chesz przeskoczyć wstaw odwołanie do konkretnej zakłdki - w wordzie może jest inaczej !
  • Poziom 15  
    no fakt da sie tylko że tutaj widać odsyłacz jak sie najedzie na Punkt z menu (widać łapke), a ja widziałem u kogoś takie zakładki że normalnie zdanie nie wyróżniające widać w danym punkcie i po kliknięciu dwa razy przenosi nas do punktu docelowego (nie pokazuje sie żadna łapka). To sie jakoś robi z nagłówkami ale mi nie wychodzi, jak zrobie nagłówki to bierze mi jakąś dowolna część tekstu dodaje do odanego punktu :cry:
    mam też open office i tam jest dużo łatwiej ale musze to zrobić w Wordzie.
  • Moderator Samochody
    Na pewno z nagłówków akapitów można zrobić spis treści i on będzie miał odsyłacze.
    W pomocy pod hasłem odsyłacz masz ładnie wszystko opisane.
  • Poziom 13  
    Musisz używać nagłówków w tekście.
    1. Wszystkie tytuły przekonwertuj na nagłówki (zanacz cały tytuł i w polu styl wybierz nagłówek (nagłówek 1 jest nadrzędny nad 2 itd).
    Później wybierasz (Word 2002)wstaw>Odwołanie> Indeks i spisy>Spis treści. W innych wersjach Word'a musisz poszukać opcji spis treści....
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    oki toki, już zrobiłem te odsyłacze - wstawiałem zakładki a potem do nich odsyłacze. Bo jak brałem nagłówki to mi sie kiełbasiło wszystko (pierwsze strona sie do spisu treści dodawała dlatego że tam tez są nagłówki).
    Natomiast jeszcze jedna rzecz; jak zrobić takie numerowanie stron w spisie treści:

Spis treści:
    1. Tekst ..................................................................3
    3. Tekst...................................................................6
    3. Tekst...................................................................16
    itd.
    itd.

bo jak wybieram opcje "inddex i spisy" to mi sie taki komunikat wywala:
    "Błąd! Nie znaleziono żadnych pozycji spisu treści."
  • Poziom 13  
    Automatyczny spis treści możesz zrobić TYLKO gdy w tekście masz jakieś elementy numerowane tzn.: Używasz nagłówków.
    Możesz jeszcze sprobować powstawiać elementy numerowane np> podpisy do rysunków (zmodyfikuj ich nazwę), a później wstaw >odwołanie i spisy> spis ilustracji
  • Poziom 30  
    wojtekcz napisał:
    Automatyczny spis treści możesz zrobić TYLKO gdy w tekście masz jakieś elementy numerowane

Kto Ci naopowiadał takich głupot?

flamer

Poprostu dla tekstów nagłówkowych wybierz osobne style formatowania, następnie przejdź do polecenia indexy i spisy i dla własnych styli podaj poziom spisu treści (zakładka opcji), usuwając przy tym poziomy styli domyślnych jeśli ich nie używasz. Co do formatowania spisu treści, poprostu ustaw znaki wiodące tabluacji (również w oknie opcji).

Pozdrawiam Lt.