Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przepływomierz powietrza w BMW 520 24v z gorącym drutem - jakie napięcie?

push 28 Mar 2006 20:00 2514 8
    push
    Level 11  
    Mam pytanie :?: Przepływomierz powietrza w bmw 520 24v z gorącym drutem jakie powinien dawac napięcie ,na biegu jałowym jest 0.7v i powoli spada do 0.62v , na postoju ,przy dodaniu gazu dochodzi max do 2.7v , na obciążeniu max 4.23v trochę chyba przymało ,niektórzy mówią że na postoju napięcie powinno też przekraczac 4v .Może ktoś wie jak powinno byc w praktyce ,Proszę o podpowiec:!:
    push
    Level 11  
    Bmw 520 24v 1992 rok sterownik ms40, bez instalacji gazowej ,zapomniałem dodac że przy raptownym dodaniu gazu potrafi delikatnie strzelic w filtr powietrza ,tak jakby miał opóżniony zapłon ,może to czujnik detonacji coś szwankuje ,mierzyłem napięcie na nim podczas pracy silnika na biegu jałowym jest 0.8v przy wyższych obrotach napięcie wzrasta, jutro sprubuje go odkręcic od bloku ,może coś pomoże ,dodam że w silniku nic nie stuka ,Czy knock sensor powinien pokazywac wogóle jakieś napięcie podczas pracy silnika:?:Wszystkie czujniki sprawdzone są ok,Jedynie zostaje przepływka no i czujnik detonacji ,nad tym się zastanawiam ,silnik pracuje równo ,brak wypadających zapłonów ,:!:
    push
    Level 11  
    To akurat wszystko wiem ,tylko że nie mam oscyloskopu żeby to sprawdzic ,czy te napięcia są dobre
    ziarus1
    Level 22  
    napiecia masz raczej dobre a jaki masz problem z autkiem ?
    push
    Level 11  
    Problemem jest mała moc w tym aucie ,najepsza by była podmiana przepływomierza ,ale nie mam na podmianę ,sonda ok,wszystkie czujniki sprawdzone ,wydech nie zapchany ,myślę że to przepływomierz :!:czasami auto lepiej przyśpiesza a czasami go muli :cry:
    ziarus1
    Level 22  
    a cisnienie paliwa jest ok ,bo moze to wina pompy albo filtra paliwa, jak mozesz to zmierz cisnienie podczas jazdy pod obciazeniem czy nie spada.
    push
    Level 11  
    Ciśnienie paliwa jest 3bar na postoju przy zdjętym wężyku reulatora cisnienia paliwa jest 3.5bar , przy dodaniu gazu minimalnie spada ,czyli wszystko chyba w normie ,Jeżeli na postoju ciśnienie paliwa jest w normie to na obciążeniu chyba też powinno byc ok :!:Niema to chyba większego znaczenia:!: