Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie głosniki dobrac do wzmacniacza ?

28 Mar 2006 21:16 1469 8
  • Poziom 10  
    Czesc mam wzmacniacz ADS 2X300 przy 4 ohm i niewiem jakie dobrac glosniki basowe czy 2 glosniki 500w 8 ohm polaczone rownolegle na kanal czy, 1 glosnik 500w 4 ohm na kanal ?? jaka jest roznica ?? Bo mam zamier sobie skladac kolumny basowe i niewiem czy lepiej w kolumnie 2 glosniki 8ohm czy lepiej jeden glosnik 4ohm :)
  • Poziom 20  
    Pytanie co to za glosniki?? Jesli Alphardy lub inne scierwo typu VK czy Buszmen to ja sie nie udzielam...
    Jesli myslisz powaznie to ten wzmacniacz nie wysteruje ci dwoch glosnikow, powinienes zainteresowac sie jednym 4-omowym.

Napisz co to za glosniki to cos wiecej sie doradzi..
  • Poziom 10  
    Myslalem ze jak 2 głosniki równolegle to Alphardy sub 18" 600wrms/1200W 8 ohm lub Alphardy Rw-1 18" 500wrms/1000w 8 ohm
    a jak jeden glosnik to Eminence Kappa 15" 450wrms 4 Ohm myslalem nad 18" ale ciezko dostac Kappe 18"
  • Poziom 14  
    Jeśli na poważnie myślisz o zbudowaniu kolumn niezawodnych to moze lepiej pomyśleć o firmach zachodnich jak JBL, bo Alphardy ? no cóż mój poprzednik wie coś wiecej chyba niż Ty:) na ich temat - ja sam też mam doświadczenie i wiem jak wyglądają po kilku imprezach - ja ich też nie polecam. To fakt są tanie, ale lepiej kupić dwa mniejsze 8 i równolegle je połączyć lepszej firmy - wydasz więcej ale zaoszczędzisz potem na naprawach głośników.:)
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Tak jak pisalem wczesniej mialem sie nie wypowiadac jak bedzie chodzilo o alpierdy ale wypowiem sie bo mi ciebie poniekad szkoda bo nie wiesz w co sie pakujesz.

Sub w zupelnosci wystarczy ci na jednym 12 lub 15 calowym - na wiecej nie masz napedu i nawet takie bedzie ciezko bujnac!!!

Co do glosnikow to ten eminence moze byc, polecam takze stosowanego w CA ale super jesli chodzi jakosc cena JBL GT4-12 lub GT4-15 oraz HERTZ ES-300 oraz ES-380. Te glosniki kosztuja do 500zl/szt a jeden taki w zupelnosci ci wystarczy.
  • Poziom 10  
    A Dlaczego nietrawicie glosników firmy Alphard ? Co w nich jest takie ze kazy je krytykuje ? ja mam teraz subasa na alphardzie hw1500 i powiem ze chodzi lepiej niz Dibejsi, ale przyznam szczerze jesli chodzi o glosniki alphardy LW, HW i RW 8",10" i 12" glosniki te grają tragicznie :D no ale te 18" z sri RW-1 i SUB powinny grac chyba dobrze cewka 100mm, aluminiowy kosz, wentylowana cewka i mają moc 500/1000w i sa tanie :)
  • Poziom 17  
    Bo Alphard to najwiekszy shit jaki jest dostepny na rynku. Pisza ze glosnik ma np 300W RMS a ledwo wytrzymuje 100W. Mialem kolumny na takich glosnikach i wytrzymaly mi jedna impreze, bo juz o piezakach nie wspomne jakie sa beznadziejne chociaz pisaly ze sa nie do spalenia. Bylo to kilka lat temu wiec sie dalem nabrac - niska cena = duza moc??

A wracajac do tematu rozumiem ze tego ADS to masz 2x300W na 8Ω.
    Na twoim miejscu wybralbym glosniki o mniejszej mocy tak kolo 250W. A dlaczego takie rozwiazanie zaraz kazdy sie spyta skoro wszedzie mowia ze powinno sie miec zapas.
    Wynika to z tego ze jezeli bedziesz mial wiekszy glosnik niz 300W to bedzie go chcial uzyskac ta moc a wtedy koncowke mocy bedziesz musial wysterowac na maxa. A wiadomo im wieksza moc tym wieksze znieksztalcenia.
    Przy glosniku mniejszym niz 300W nie bedzie juz takiego problemu.
    No i musisz pamietac zeby nie przesadzic z moca zeby nie spalic glosnika.
  • Poziom 35  
    "Jesli myslisz powaznie to ten wzmacniacz nie wysteruje ci dwoch glosnikow, powinienes zainteresowac sie jednym 4-omowym."

Tzn. co, uważasz, że jak wysteruje jeden 4 omowy, to dwóch 8 omowych już nie? I w ogóle do czego to ma służyć, bo ja widzę, że tu już wszystko się proponuje od Kappy (estrada) po GT12 (samochód).

Co do JBLa, to ich głośniki estradowe są piekielnie drogie (jest to celowa cena zaporowa), więc lepiej zamiast nich kupować jakieś B&C, 18Sound, itp. Ale mówimy tu o estradowcach po 1000...2000zł szt.

Kappy 18 chyba w ogóle nie ma, jest za to Sigma Pro (ok. 800zł).

Napisz, co chcesz tymi kolumnami nagłośnić i jakie masz głośniki do reszty pasma (bo chyba suba chcesz robić?).

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Poziom 10  
    Kolumny bede robil estradowe ;) cos takiego http://speakerplans.com/index.php?id=x1 i za glosnik chce dac ok 600zl. Moze dacie jakies propozycje glosnikow estradowych 4ohm tak okolo 400 do 500w 18''
    pozdro ;)