Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WET54G Linksys'a - czy ktos testowal?

Boosterpl 28 Mar 2006 22:01 1002 3
  • #1 28 Mar 2006 22:01
    Boosterpl

Poziom 17  

Witam,
    zastanawiam sie nad kupnem owego bridge'a WET54G?

Wiem, ze mozna zastosowac zwykle AP w trybie bridge/wds ovislink dlink itd, ale odczuwam wyraznie ze jednak najlepiej dziala sprzet tej samej firmy glowny AP u mnie to Linksys WRT54G - klienci z kartami Linksysa maja najlepsze pingi i stabilnosc pracy. Chce zrobic pomost w budynku obok bezprzewodowo oczywiscie i zastanawiam sie wlasnie nad uzyciem niniejszego modelu lecz nie moge znalezc zadnych wypowiedzi na temat tego urzadzenia. Czy warto? jak sie sprawuje? Ktos mial okazje testowac?

0 3
  • #3 31 Paź 2006 08:40
    Boosterpl

Poziom 17  

za duzo info nie ma, ale strona super nawet nie wiedzialem, iz linksys takie symulatory porobil.

0
  • #4 01 Lis 2006 10:00
    salmon
    Moderator - Sieci, Internet

No coż, mam kilka w sieci, większa stabilność niż WET11, standardowo zainstalowane wraz z resetownikiem 1xdobę, czasami z raz na 3-4 miesiące trzeba do niego podjechać jeszcze raz wgrać firmware, żeby zaczął normalnie gadać... Weź pod uwagę, że jeżeli podłączysz lan z kilkoma userami, to znacznie wzrośnie ci zajętość pasma wlan-u, co może odbić się na jakości innym userkom i po drugie (nie wiem, czy możesz to sobie darować) jak to bridge, zamaskuje MAC wszystkich sieciówek w połączonym przez niego lan-ie, podstawiając swój. Nie znam Twoich planów rozbudowy sieci, przeznaczonych na ten cel pieniędzy ani ilości podpinanych komputerów, ale jeśli miałaby to być jakaś większa grupa, to zestawiłbym jakieś 2 AP-ki trybie bridge. Swego czasu na 3 linkach używaliśmy Linksysów WAP54G (taki WRT54G bez routera :P ) i o dziwo nawet dosyć sprawnie i stabilnie działało...

0
  Szukaj w 5mln produktów