Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolektor słoneczny za 1500 zł

Mariiusz 01 Maj 2017 19:43 3583077 12709
    romano78
    Poziom 16  
    Czujnik już w kolektorze ale za drugim podejściem dopiero uzyskałem pożądany efekt musiałem go dac pod absorberem tak ze dotyka głównej rurki.naczynko już docieplone, pompke mam mieć w czwartek wilo 25-70 za całe 120zl z gwarancją na rok ale gość twierdzi ze spokojnie pochodzi parę lat kwestia tylko czy udzwignie to wodę. Kolektor słoneczny za 1500 zł Kolektor słoneczny za 1500 zł
  • Relpol przekaźniki
    romano78
    Poziom 16  
    idepopizze napisał:
    Wytrzyma ta pianka z 90 stopni ?

Loknij jeszcze raz na zdjęcie.
  • Relpol przekaźniki
    idepopizze
    Poziom 33  
    To pod spodem to wełna ?
    Bo za wyraźnie nie widać.
    romano78
    Poziom 16  
    idepopizze napisał:
    To pod spodem to wełna ?
    Bo za wyraźnie nie widać.

Dokładnie
    romano78
    Poziom 16  
    Sstalone napisał:
    @romano78 , i co zamierzasz z tą pianką zrobić, będzie tak wyglądać jak na zdjęciu?

Nie no co ty będzie zakryta jakimś pokrowcem lub ładną folią aluminiową :D
    Na razie tak zostaje bo nie mam czasu wziąłem się za następną instalacjie solarna tym razem na glikolu ponieważ Nie szło zmieścić naczynia na strychu

A jeśli chodzi o moją instalacjie to jestem zachwycony niby dzisiaj bylo pochmurno a wodę nagrzalo do 60 stopni na górze ,niżej nie wiem bo nie mam czujników ale jak rano wychodziłam było 45stopni. Jednak z tym połączeniem szeregowym to był bardzo dobry pomysł aż strach pomyśleć co bedzie w lecie już rozmyślam jak zrobić odprowadzenie nadmiaru ciepla na pewno będę chcial to zrobic grawitacyjnie bez zadnych pompek i będę chciał ten ewentualny odbiornik umieścić na strychu
    idepopizze
    Poziom 33  
    Tylko że na strychu wtedy też będziesz miał gorąco i niby co będzie tam to ciepło odbierać ?

Masz jakiś pomysł na sprawdzanie poziomu cieczy w instalacji ?
    romano78
    Poziom 16  
    idepopizze napisał:
    Tylko że na strychu wtedy też będziesz miał gorąco i niby co będzie tam to ciepło odbierać ?

Masz jakiś pomysł na sprawdzanie poziomu cieczy w instalacji ?

Kolektor słoneczny za 1500 zł Kolektor słoneczny za 1500 zł :D wszystko już mam przemyslane
    Albo sprezyna z nierdzewki karbowanej w rurze od wyrzutni lub w tej skrzynce coś polutowane z miedz lub wsadzona tam jakąś chłodnica samochodowa a otwieranie grawitacji było by przez zawor klapkowy gdzie klapka była by obciazana metodą prób i bledow tak aby otwierala się np .przy 90stopniach

A jeśli chodzi o sprawdzanie poziomu wody to już pisałem precyzyjny manometr.W tej chwili mam w piwnicy ale taki bardziej do układów zamkniętych ciśnieniowych mało precyzyjny docelowo będzie jakiś lepszy pod baniakiem.
    idepopizze
    Poziom 33  
    Jakiś pomysł to jest. Ja bym założył awaryjne odbieranie ciepła w piwnicy.

Zauważyłeś że to połączenie może stanowić problem - też tak uważam.
    Wydaje mi się że pożyteczne byłoby tu regulowanie przepływu. Jak zacznie mocniej grzać to przy niskim przepływie będziesz miał na najwyższym kolektorze wysoką temperaturę, ale tu dużo zależy od pompki.

Tak dokładnie to masz mieszane połączenie kolektorów, gdyby to było czysto szeregowe to miałbyś 3 piony.
    romano78
    Poziom 16  
    idepopizze napisał:
    Jakiś pomysł to jest. Ja bym założył awaryjne odbieranie ciepła w piwnicy.

Tak dokładnie to masz mieszane połączenie kolektorów,
    gdyby to było czysto szeregowe to miałbyś 3 piony.

Ale miałbym grzać piwnice gdzie ma myć chłodno i mam jej tylko kilka metrów

A z tym mieszanym połączeniem to kompletnie nie wiem o co ci chodzi mam wszystko szeregowo!
    idepopizze
    Poziom 33  

Masz 3 rzędy kolektorów połączonych równolegle.
    Rzędy są połączone szeregowo.
    Gdyby to było czysto szeregowo to brakło by dachu
    romano78
    Poziom 16  
    Ok.niech ci będzie ale żeby było połączenie czysto szeregowe to nie potrzeba by więcej dachu wystarczyło by te połączenia czerwone połączyć z dołem następnego kolektora.

Jeszcze jedną sprawą mam kolektory watts i nie wiem za bardzo jak je połączyć ze sobą mają krocce chyba do lutowania ale w środku jest jakby jakaś tulejka i nie wiem czy ona ma tam być i w nią wchodzi jakaś rurka miedziana czy ja się wyciąga Kolektor słoneczny za 1500 zł Kolektor słoneczny za 1500 zł
    Może ktoś się spotkał z takimi kroccami?
    Sstalone
    Poziom 28  
    romano78 napisał:
    Jednak z tym połączeniem szeregowym to był bardzo dobry pomysł aż strach pomyśleć co bedzie w lecie już rozmyślam jak zrobić odprowadzenie nadmiaru ciepla na pewno będę chcial to zrobic grawitacyjnie bez zadnych pompek i będę chciał ten ewentualny odbiornik umieścić na strychu

No to ja już nic z tego nie kumam... po co się to było w to bawić...

Może parę wykorzystaj do klimatyzacji, przechodzenie ze stanu ciekłego do gazowego najwięcej odbiera energii... :D
    idepopizze
    Poziom 33  
    Te WATT'y mają specjalny system łączenia. Gdzieś widziałem takie złączki do tego.

Tak na marginesie to ktoś tu pisał że watt padł więc będzie problem z ewentualną gwarancją.
    romano78
    Poziom 16  
    [quote="idepopizze"]Te WATT'y mają specjalny system łączenia. Gdzieś widziałem takie złączki do tego.

Tak na marginesie to ktoś tu pisał że watt padł więc będzie problemu z ewentualną gwarancją.[/quote

To ze watt padł to wiedziałem kolektory nowki kupione za 300zl więc się nie martwimy o gwarancje nowy taki chyba kosztowal 2000tys sprobuje jutro dopasować jakoms rurkę miedziana i polutowac.
    atom1477
    Poziom 43  
    romano78 napisał:
    Ok.niech ci będzie ale żeby było połączenie czysto szeregowe to nie potrzeba by więcej dachu wystarczyło by te połączenia czerwone połączyć z dołem następnego kolektora.

Wtedy woda nie będzie spływała z wszystkich kolektorów.
    romano78
    Poziom 16  
    atom1477 napisał:
    romano78 napisał:

Wtedy woda nie będzie spływała z wszystkich kolektorów.

Wiem o tym dlatego właśnie tak tego nie podlaczylem.
    idepopizze
    Poziom 33  
    Gdybyś połączył to tak, to byłyby mniejsze opory i z pompką było by mniej problemów:

romano78
    Poziom 16  
    Ale tu nie chodzi o opory tylko o wysokość podnoszenia skoro jest 6.5m do podniesienia to żadna pompka 25-60 tego nie przeskoczy
    bachus1
    Specjalista - kolektory słoneczne
    romano78 napisał:

Z założenia system dobry, z wykonania do bani, właśnie przerabiam klientowi na "klejony"
    romano78
    Poziom 16  
    bachus1 napisał:
    romano78 napisał:

Z założenia system dobry, z wykonania do bani, właśnie przerabiam klientowi na "klejony"

To jak to kleisz I czym mi się obilo o uszy ze to można polutowac jutro sprawdzę czy nie wchodzi na to jakaś rurka miedziana w środek lub na zewnątrz ale podejrzewam ze jest to standardowy wymiar rurki miedzianej trzeba tylko mufki miedziane i kawalek rurki chyba fi 18mm
    bachus1
    Specjalista - kolektory słoneczne
    romano78 napisał:

To jak to kleisz I czym mi się obilo o uszy ze to można polutowac

System o którym myślę, to przedziwna konstrukcja. Najpierw przyjrzyj się czy rurka zbiorcza w kolektorze nie jest przypadkiem mniejszej średnicy niż wyjścia po za kolektor a więc te wyjścia są spęczone do większej średnicy. Przekonasz się o tym wyciągając tą tulejkę która siedzi w rurce. Ta tulejka będzie na końcu miała założony oring uszczelniający. By ciśnienie nie wypchnęło tej "wkładki" używany jest specjalny zacisk.
    Po wyjęciu tej tulejki średnica rurki wewnątrz powinna mieć średnicę 22mm.
    Jeżeli ta tulejka nie będzie miała oringu to znaczy, ze są to tulejki wzmacniające do systemu złączek zaciskanych i trzeba zastosować to:
    Można zrobić to samo klejąc na zwykłą mufkę miedzianą.
    Kleję to LOCTITE 278.
    Po przekonaniu się na dużej instalacji gdzie złączki stosuje się nie na sztuki a na wiadra klejenie jest o niebo tańsze i szybsze i co najważniejsze żadna stagnacja tego nie rozwali.
    romano78
    Poziom 16  
    Kolektor słoneczny za 1500 zł Kolektor słoneczny za 1500 zł Kolektor słoneczny za 1500 zł A jeszcze dodam ze te kolektory mają tylko dwa kroccce i daje sie je chyba u gory ale mimo wszystko i tak chyba może być problem z odpowietrzaniem bo wnioskuje ze w środku jest zbudowany jak to narysowałam.
    gentoonx
    Poziom 8  
    Witam wszystkich zapalonych .

Jestem nowy w temacie drainbacków, w temacie jest wiele informacji, ale że wasze konstrukcje są różne dlatego mam pytanie

układ 8 kolektorów komercyjnych na harfie 2 baterie po 4 kolektory równolegle połączone szeregowo - czy podłączenie tego karbowaną nierdzewką DN16 wystarczy do drainbacka, czy należałoby dać DN20? Do podniesienia dla pompy 3m i jeszcze opory przepływu.

Pytanie dodatkowe do posiadających podobnej wielkości i konstrukcji układ - jaki macie przepływ na takim podłączeniu?
    idepopizze
    Poziom 33  
    @romano78
    Jeżeli jest tak jak naszkicowałeś to się to nie nadaje do drainback.
    No chyba że je przerobisz.
    romano78
    Poziom 16  
    idepopizze napisał:
    @romano78
    Jeżeli jest tak jak naszkicowałeś to się to nie nadaje do drainback.
    No chyba że je przerobisz.

To będzie na glikolu cisnieniowo