Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MP3 USB jak podłączyć baterie, aby player czerpał przez USB energię?

29 Mar 2006 01:42 1397 10
  • Poziom 10  
    Hej, mam pytanko i nadzieje, że ktoś mi odpowie.
    Jak podłączyć (i czy wogóle da się) baterie do USB, aby player czerpał energię z niej pośrednio, właśnie przez usb.
    Dodam, że jest to playerek Optimusa 256mb. Nr układu chyba jest nie ważny w tej kwesti.
    Z góry dzięki ;)
    Pozdro
  • Poziom 15  
    ??? nie rozumiem twojego problemu. Po co chcesz podłączać baterie do usb, który ma własne zasilanie i player pobiera enrgię z portu?
  • Poziom 10  
    ale w momencie, kiedy przewód nie jest podłączony, player nie pobiera raczej energii ;]
    A problem polega na tym, że player nie chce się odpalić z baterii.....
    Kiedy jest podłączony do USB, działa prawidłowo, odtwarza muzykę i wogóle, ale po wyjęciu kabla... nie chce się nawet włączyć.
    Pzdr
  • Poziom 15  
    czyli masz problem z zasilaniem bateryjnym. czy wcześniej Ci działał? może miał jakiś "wypadek". Ja na twoim miejscu starałbym się naprawić tą usterkę a nie szukać prowizorycznych rozwiązań. Napisz coś więcej i poszukaj więcej na ten temat na eletrodzie. Chyba warto.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Wcześniej mi siadł soft i musiałem go sflashować, wydaje mi sie ze musiałem coś uszkodzić albo w trakcie zwierania nóżek, albo przy otwieraniu/zamykaniu....
    pzdr
  • Poziom 10  
    To może ktoś mi pomoże ? chyba to nie jest aż takie ciężkie zadanie.... poprostu zastanawia mnie czy moge jakoś energie z baterii puścić "bokiem" np przez port usb, i jak to podłączyć....?
    Pozdrawiaam
  • Poziom 22  
    dajesz 4 accu 1,2 V=4,8 V kupijesz gniazdo usb lutujesz wyprowadzenia i masz zasilanie na usb
  • Poziom 17  
    A da sie zrobic zasilanie z instalacji samochodowej? Podejrzewam ze sie da, ale jak to trzeba zrobic?
  • Poziom 10  
    a nie mozna tego zrobic z jednej baterii aaa ?
    I jeszcze inne pytanie, moze w takim razie jeszcze ktos mi podpowie co moglo sie zepsuć jesli player dziala z usb, a z baterii nie ? bo moze to wina softu ??
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Mam taki transmiter http://www.allegro.pl/item94824256_sluchaj_mp3_cd_w_aucie_transmiter_fm_4_fm_usb.html
    ale chcialbym to podpiac bezposrednio pod prad, nie przez zapalniczke. A poza tym dzwiek idzie mi juz inaczej i potrzebne mi wyjscie jack. Nie wiem czy jak rozbiore ten transmiter to nie popsuje w nim czegos. Dlatego napisalem czy jest mozliwosc podpiecia odtwarzacza za pomoca usb do zasilania. Jakis rezystor czy cos i z wyprowadzeniem na usb. W sumie jestem zielony i dlatego chcialem sie dowiedziec wszystkiego.