Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VCR Panasonic NV-FJ628 - nieczysty obraz

Krzychu_S 29 Mar 2006 14:21 1659 5
Tespol
    Krzychu_S
    Level 15  
    Witam.
    Panasonic jak w temacie. W trybie LP i EP wszystko w jak najlepszym porząkdu; ładnie nagrywa i odtwarza, ale w trybie standard (SP) pojawiają się jakieś pasy (szczególnie w górnej części obrazu), rozmywają się (smużą) napisy, potrafi także tracić synchro. Tak nagrywa, bo nagrane na innym VCR jest OK. Niczego konkretnego nie znajduję. Może już ktoś miał coś podobnego?
    Pozdro
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Tespol
    Misotech
    Level 12  
    Witam Ja bym zobaczył głowicę wideo najpierw (dokładne czyszczenie dysku w myjce ultradźwiękowej). Głowice dla SP są inne niż dla LP i EP. Nagraj kasetę na SP i LP, a potem sprawdź jakość nagrania na innym magnetowidzie !!!
    Okaże się czy dobrze nagrywa w SP.
  • Tespol
    Krzychu_S
    Level 15  
    Parę rzeczy jeszcze sprawdziłem i wygląda to tak: nagrane na innym magnetowidzie jest odtwarzane poprawnie (tak w SP jak i LP). Natomiast nagrane na tym Panasonicu w SP jest źle odtwarzane na nim samym (efekt przypomina zakłócenia spowodowane pozostałością impulsów macrovision na przegranej kasecie) i źle w innym VCR. Natomiast nagrane w LP jest odtwarzane poprawnie na nim samym, ale na innym jest obraz także zniekształcony (wygląda to jakby nie było filtracji z zasilania i nanosiło się 50Hz). W SP wygląda faktycznie jakby była zanieczyszczona głowica lub złe prowadzenie taśmy, ale czyszczenie nic nie pomogło.
    Misotech
    Level 12  
    Witam
    Czy dysponujesz oscyloskopem i generatorem obrazu np. czarnobiały (pasy i tło białe) ?
    Krzychu_S
    Level 15  
    Tak, mam pod ręką oscyloskop i generator.

Na razie nic mądrego nie widzę, ale klient się już niecierpliwi i nie wiem czy wogóle coś znajdę.
    Pozdrawiam
    Krzysiek
    Krzychu_S
    Level 15  
    Temat do zamknięcia. Klient odebrał sprzęt, nic nie wynalazłem.
    Pozdrawiam.
    Krzysiek