Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Defaultowa" strona startowa

Spookiepl 29 Mar 2006 16:48 4909 7
  • #1 29 Mar 2006 16:48
    Spookiepl
    Poziom 13  

Witam

Tak jak w temacie jak jak wymusić aby osoby z mojego lana miały określoną przezmnie stronę startową która prawdopodobnie była by ładowana z serwera.

Najlepiej aby ktoś mi to objaśnił "łopatologocznie" ponieważ za bardzo nie mam pojęcia jak takie coś zrobić :cry:

Mam Win 2003 serwer.

pozdrawiam.

• #2 29 Mar 2006 22:23
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeśli logują się do domeny to nie ma problemu.
    W innym przypadku sprawa jest nierealna.

• #3 29 Mar 2006 23:24
    SebBialas
    Poziom 12  

Rozumie ze skoro chcesz zarzadzac kompami w sieci to jest ona oparta o domene AD, a wiec lopatologicznie :)
    Uruchamiasz konsole MMC z odpowiednia przystawka (w polskiej wersjo chyba zarzadzanie zasadami grup czy jakos tak, w angielskiej Group Policy Management).
    Tworzysz nowe GPO w ktorym ustawiasz:

Konfiguracja uzytkownika -> Ustawienia sys Windows -> Konserwacja programu IE -> adresy URL -> wazne adresy URL

i tam wpisujesz strone domowa. dodatkowo aby uzyszkodnicy nie mogli zmieniac tej strony w trakcie dzialania systemu mozesz zrobic w tej samej konsoli

Konfiguracja uzytkownika -> Szablony administracyjne -> Skladniki systemu Windows -> Internet Explorer -> i tam jest opcja Wylacz mozliwosc zmieniania strony glownej - ustawiasz na wlaczone.

Po takim skonfigurowaniu GPO i zastosowaniu je na uzyszkodnikow w domenie po ich ponownym zalogowaniu beda mieli Twoja stronke i nie beda mogli jej zmienic

Mam nadzieje ze wszystko dosc jasno opisalem :) nie wiem czy podalem dokladne polskie nazwy gdyz korzystam z wersji angielskiej i tlumaczylem to "na czuja" :) ale powinno sie mniej wiecej zgadzac. w razie problemow pytaj ;)

pozdrawia,
    Seba

• #4 30 Mar 2006 08:08
    halif
    Poziom 26  

Możesz też stworzyć LoginScript, który wymusi włączenie odpowiedniej strony (nie jestem pewien czy pójdzie), lub podmieni stronę startową przeglądarki (to da się zrobić).

• Pomocny post
    #5 30 Mar 2006 08:20
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Te wszystkie zabiegi i tam będą miały nijaki skutek jeśli klient będzie używał innej przeglądarki (np. Firefox, Opera).

• #6 30 Mar 2006 08:26
    halif
    Poziom 26  

No fakt. Ewentualnie możesz stworzyć serwer proxy i na nim generować stronę, jaką ma zobaczyć klient bez względu na żądany adres url. Kwestia konfiguracji.

• #7 30 Mar 2006 11:20
    Spookiepl
    Poziom 13  

Dzięki wszystkim :)

...tylko kompy nie pracują w domenie.

Tutaj ten same temat może tutaj lepiejj oddałem istote mojego problemu:

http://wss.pl/frmThread.aspx?tid=21204

Cytat:
    Chodzi mi o to aby każdy włączając dowolną przeglądarke IE/Netscape/FF/Opere/Konquerora itp... miał ustawioną za defuultową strone startową powiedzmy że "info" o mojej sieci w stylu ma ykupiony abonament do x dnia ostatnio pojawiały się y promocje itp. A w razie złamania regulaminu wyświetlał się odpowiednie komunikaty

chodzi mi o coś w stylu tego:

http://allegro.pl/item92546742_router_serwer_linux_podzial_lacza_komplet_.html

i min taki komunikat:

http://www.intrux.pl/fiqs/allegro/30/miniserv1.gif

W takim przypadku miało by nastąpić odłączenie tylko neta z pozostawieniem lana.

A we wcześniejszych przypadkach tylko strona startowa z odpowiednim info.

Co do blokowania netu + wyświetlanie się odpowiedniej informacji w przeglądarce www już chyba mam - takie coś można wykonać prz pomocy kerio win route firewall jak uda mi się to wykonać to napisze o i jak.

pozdrawiam.

• Pomocny post
    #8 30 Mar 2006 11:32
    halif
    Poziom 26  

To co widzisz to typowa strona generowana przez serwer proxy. Wydaje mi się, że to w Twoim przypadku jedyne wyjście. Chyba, że byś przekierowywał cały ruch na włąsny serwer www tak długo, jak długo ktoś nei płaci. Ale nie wiem jaki do tego zrobić automat w Windows 2003 Server. Pewnie w jakieś Policy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME