Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHILIPS 105B 10/00 problem z HOTem

29 Mar 2006 21:02 1089 6
  • Poziom 10  
    Mam problem z HOTem BU2522AF Tranzystor uszkodzony(zwarte elektrody) wymieniłem na BU2525AF (nie było orginału) poracował 3 dni i znowu padł (zwarcie elektrod) Podczas pracy zauważylem że co pewien czas na ułamek sekundy zanika odchylanie poziome z charakterystycznym stuknięciem.Sprawdzałem elementy obok HOTa ale nic nie jest uszkodzone tylko BU.Pomierzyłem kondensatorki też ok.
    Prosze o jakieś sugestie.Czy może to być trafopowielacz uszkodzony(przebicie)?
  • Poziom 10  
    kondensatorów jest 2 szt na 2kV jeden 22nf drugi 33nf mniejwięcej tyle mają. Trafopowielacz nic nie wykazuje przy pomiarze omomierzem ale to chyba za niskie napiecie.
  • Poziom 10  
    Sorrki oczywiście pomyliłem kondensatory te obok Hota mają 6,82nF i 4,72 nF.A trafo powielacz może mieć przebicie na pierwotnym albo międzyzwojowo chyba że sie myle.
  • Poziom 10  
    Obraz zanika dosłownie na ułamek sekundy ok 0,5sek. na zasadzie zejścia sie obrazu z obu stron lewej iprawej jednocześnie, a nastepnie powraca do normalnego stanu tak aż do czasu trwałego uszkodzenia sie Hota :)