Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm Predator 2000 Plus programowanie

taurus511 29 Mar 2006 21:03 15714 32
Optex
    taurus511
    Level 11  
    Witam poszukuje, schematu programowania alarmu Predator 2000 Plus. Chodzi mi o wyłączenie/włączenie niektórych funkcji (podobno wszystko przy użyciu pilota). Może ktoś się spodkał/ma ten alarm. Przeszukałem elektrode, oficjalna strone producenta i nic konkretnego. Prosze o pomoc. POZDRAWIAM
  • Optex
    emiloc
    Level 15  
    A co chcesz przeprogramować to ci powiem jak to zrobić ???
    taurus511
    Level 11  
    Wyłączyć głos (dźwięk) przy uzbrajaniu i rozbrajaniu. Jeśli znasz jeszcze jakieś funkcje to prosze podaj wszystkie napewno mi sie przedadzą. POZDRAWIAM i z góry dziękuje
    emiloc
    Level 15  
    Przy rozbrojonym alarmie wciskasz i przytrzymujesz przycisk WYŁANCZAJĄCY przez 10sekund po czym zapali się dioda i pyknie syrenka, należy wtedy przycisnąć krótko przycisk ZAŁĄCZ (przyciskiem tym zmieniasz funkcje ciche/głośne uzbrajanie/rozbrajanie) jeżeli będziesz chciał ponownie cicho włanczać powtarzasz czynność.
    Przyciskiem WYŁĄCZ zmieniasz sterowanie c.zamkiem z 1sek. na 3sek.
    Wtrakcie programowania zapłon musi być WYŁĄCZONY !!!
    Powodzonko.
    taurus511
    Level 11  
    Więc ... nie dokońca było tak jak mówisz. Na początku nacisnołem 10s mały = zadziałało, tryb programowania, ale żeby wyłączyć sygnały dźwiękowe trzeba było nacisnąć mały, a nie duży jak pisałeś.
    Druga sprawa znałazłem na elektrodzie:

Witam!
    Ja tez mam w samochodzie predatora ale chyba nie 2000
    bo mam go juz chyba z 5 lat
    Z tego co wiem mojego mozna programowac z pilota w nastepujacy sposob
    Mamy dwa guziki maly i duzy, trzymamy tak długo mały guzik az alarm wyda jedno pikniecie i zacznie mrugac dioda alarmu, czekamy az przestanie mrugac i zaswieci sie cały czas. Od tej chwili alarm jest gotowy do programowania. Moj alarm ma 4 funkcje programowalne nie wiem jak twój. Nie pamietam co jest po kolei jak znajde opis a bedzie Cie to interesowalo to podesle. W kazdym badz razie mnie tez drazni to gdy wydaje dzwieki przy otwieraniu i zamykaniu i zeby tak nie robił programuje go tak:
    1 funkcja - wyłączona (zeby wyłaczyc to nacisnij mały przycisk)
    2 funkcja - załaczona - duzy przycisk
    3 funkcja - załaczona - duzy przycisk
    4 funkcja - wyłaczona - mały przycisk
    Funkcje to
    1. wydawanie dzwieku przy zamykaniu i otwieraniu
    2. automatyczne uzbrajanie po otworzeniu samochodu z pilota jezeli nie zostaną otwarte w ciagu 30 sekund którekolwiek ze drzwi
    3. Zamykanie centralnego zamka po uruchomieniu silnika
    4. nie pamietam
    Jak mowlem nie pamietam kolejnosci, po zaprogramowaniu kazdej z funkcji dioda alarmu zacznie chwilke mrugac nalezy odczekac az sie zaswieci no i to by było tyle.
    Pozdrawiam

Nie wiem czy u mnie jest tylko jedna funkcja (wyłączenia/włączenie dzwięku) ale jeśli miało by być więcej to jak napisano w w/w tekście nie wiem jak przejść do innej funkcji, prosze o info. POZDRAWIAM[/url]
  • Optex
    emiloc
    Level 15  
    Sposób jaki ci podałem jest do 2000plus.
    Być może masz 2000pro i dlatego inny sposób programowania (ja osobiście 2000pro programuje klientom specjalnym do dego modelu programatorem). popróbuj może uda ci się jakoś przejść do kolejnego parametru.
    taurus511
    Level 11  
    Na 100% mam PLUS ponieważ mam do niego książeczke (instrukcję obsługi) w której jest podany model alarmu oraz dane mojego samochodu wraz z przeglądami itd.
    zepol
    Level 21  
    Gwoli ścisłości przełączanie dźwięku za pomoca przytrzymania przycisku przez 10 s miał tylko model "small". Programowanie funkcji w Plusie i BP to rzeczywiście cztery kolejno ustawiane parametry, różnica dotyczy zamiany kolejnością funkcji - sterowanie zamkiem po zapłonie jest ostatnie, a wcześniej jest opcja ustawiania czasów zamka centralnego i ponownego uzbrojenia. W wersji PRO nie jest możliwe w ogóle ustawianie pilotem, wprowadza się nim tylko alarm w stan programowania, reszta juz programatorem radiowym. Wersję Plus a nie Plus BP można równiez ustawić programatorem i to lepiej i precyzyjniej jak za pomocą pilota. W wersji Plus BP można tylko programować pilotem, a w wersji small jest tylko jedna opcja przełączalna pilotem (programowanie dźwięku) prócz funkcji obsługowych jak odłączanie pilotem czujników itd. A swoją drogą we wszystkich wymienionych modelach można było sterować pilotem bez dźwięku kombinacją klawiszy - dwa przyciski na raz, lub kombinacją mały/duży przycisk, najpierw jeden potem drugi.
    Pozdrawiam
    taurus511
    Level 11  
    Ok wszystko działa tzn narazie dwie funkcje z trzech bo jedna nie wiem do czego służy:
    PREDATOR 2000 PLUS

1.uzbrajanie glosne/ciche
    2.----------------- (nie wiem własnie co tu jest bo nie widze żadnej różnicy) podejżewam, że to "central 1s/3s" ale nie wiem co to wogule znaczy niech ktoś mi to wytłumaczy
    3.samouzbrojenie w ciągu 30s tak/nie
  • Helpful post
    zepol
    Level 21  
    1. Głośne / ciche uzbrajanie/rozbrajanie
    2. 1 / 3 sek (jedna sekunda dla central zamka elektr. / 3 sek dla zamka pneumatycznego. Nie stosuj długiego czasu przy zwykłych siłownikach bo mogą tego długo nie wytrzymać)
    3. Ponowne samouzbrojenie tak / nie
    4. Zamki po zapłonie tak/nie Funkcja zamków po stacyjce w starych modelach nie występowała, jednak jeśli Twój sprzęt ma 5 lat to powinny być.
    No i to chyba wszystko!
    Pozdrawiam
    lakim
    Level 12  
    Witam po raz pierwszy.

Mam pytanie odnosnie predatora 2000 plus.
    Czy da sie zmienic ustawienie czulosci tego alarmu? Alarm zalacza sie sam jak samochod stoi na parkingu. nie wiem zabardzo od czaego ale sasiedzi chca mnie juz powiesic... :cry: jesli ma ktos jakis pomysl to bede wdzieczny za rade.

Dzieki i pozdrawiam
    zepol
    Level 21  
    Alarm po wyłączeniu pilotem (jeśli się darł...) oprócz typowej sygnalizacji syreną (dwa dźwięki) generuje kolejną serię dźwięków. Policz ile tych dodatkowych "piknięć" syrenką jest i już wtedy wiadomo czemu wył. Dwa sygnały, krótka przerwa, jeden sygnał (podane napięcie na zapłon), dwa sygnały, przerwa, dwa sygnały (...), itd. Szczegóły sygnalizacji masz też w książeczce Predatora, lub instrukcji. Fajna sprawa!
    Pozdrawiam.
    P.S.
    Jak nie lubisz zabawy na słuch, to jest jeszcze metoda "na lenia" - zamykasz auto pilotem i w trakcie gdy świecą kierunki (około 3sek) naciskasz ponownie przycisk "zamknij" na pilocie. Alarm dodatkowo "piknie"potwierdzając w ten sposób odłączenie czujników elektronicznych. Jak zawyje - sprawdzasz który wyłącznik drzwi, maska, lub bagażnik robi te numery... łatwo to sprawdzić próbując ruszać wszystkimi zamkniętymi klapami. Jeśli któraś jest zbyt czuła (to ta co wtedy wyje) to przy wyłączonym alarmie zapala diode LED stałym świeceniem na czas otwarcia tej pokrywy, lub impulsu od niej.
    Diagnoza tych modeli to prawdziwa przyjemność :D
    Powodzenia :!:
    taurus511
    Level 11  
    Niezbyt się na tym znam ale ... z tego co wiem to jest też regulacja tych czujników elektronicznych przy ich sterowniku (z reguły kolo sterownika alarmu) taki otwór mały na śróbokręt plaski. Może też jest wina zbyt czułego czujnika drgań (i np jak jedzie ciężarówka w pobliżu samochodu wywołuje jego załączenie).

P.S. Najlepiej to pierw sprawdz to o czym pisał "zepol"
    lakim
    Level 12  
    Czujki przy drzwiach sprawdzone. Niestety to chyba jednak czujka od drgan :( tylko zeby sie dogrzebac do sterownika musze pol deski rozdzielczej rozebrac. W kazdym razie dziekuje za rady.

Moze mi ktos jeszcze podpowiedziec jak podczas programowania alarmu przechodzi sie pomiedzy funkcjami ktore chce zaprogramowac i jak zatwierdzic dana funkcje? Bede wdzieczny.

Pozdrawiam,
    zepol
    Level 21  
    Sprawdź jeszcze maskę (częsty przypadek) i bagażnik. Dla tego modelu te pokrywy oraz drzwi = jeden obwód ochrony. A tak przez ciekawość zapala Ci się czasem dioda LED podczas jazdy po nierównościach ulic? Łatwiej to zauważyć w ciemnościach - jeśli tak to jednak pokrywy, jeśli nie to czujki wewnętrzne.

Co do programowania to przeczytaj wyżej - było opisywane. W zależności od modelu pilota którego posiadasz górny przycisk = duży przycisk, a dolny przycisk = mały przycisk. Jeśli obudowy masz owalne to czytaj duży/mały, jeśli prostokątne to górny/dolny.
    Wybór danej opcji = "tak" potwierdzasz wciśnięciem dużego przycisku, wybór = "nie" potwierdzasz małym/dolnym przyciskiem. To tyle!

A pomiędzy funkcjami przechodzi się kolejno potwierdzając/odrzucając dana opcję programując pod rząd 3 lub cztery (w zależności od roku produkcji) parametry. Jeśli się zawahasz i za długo poczekasz alarm wyjdzie z trybu programowania i zgasi diodę na potwierdzenie. Programuj przy zamkniętych drzwiach i nie wciskaj komend pilota podczas gdy dioda jeszcze pulsuje, gdy przestaje oczekuje na komende tak/nie dla danej opcji. Teraz to już na prawdę wszystko :D
    Powodzenia
    lakim
    Level 12  
    Problem rozwiazany.

W czujniku wstrzasow jest maly potencjometr ktorym ustawia sie czolosc. Pokrecilem troche w lewo i w prawo no i sie ustawil :)

Dzieki za pomoc
    Pozdrawiam!
    twingo
    Level 17  
    Panowie
    Pomóżcie !
    Kupiłem autko, które jest wyposażone w Predatora 2000 PRO.
    Nie jest podłączony central i inne bajerki a z tego co znalazłem w necie ten alarm posiada takie funkcje.
    Poratujcie schematem podłączenia i jak to programować ?
    zepol
    Level 21  
    Witam.
    Przesłałem Ci wszystko na pw. Powinieneś sobie spokojnie poradzić.
    Pozdrawiam.
    zepol
    Level 21  
    No i jak - poradziłeś sobie z tymi zamkami :?:
    kretek
    Level 11  
    Jak już się mówi o predatorze, to ja mam pytanie:

Jaki to predator(załączone zdjęcie)?

Alarm Predator 2000 Plus programowanie
    Według instrukcji ze strony keratronik najbardziej pasuje mi Predator PRO, ale ja mam jakiś stary model z łączem 16pin i piloty to czarne prostokąty z dwoma takiej samej wielkości niebieskimi przyciskami. Nigdzie nie znalazłem schematu montażowego, ani opisu programowania pilotów do tego modelu.
    zepol
    Level 21  
    To baaaaardzo stary model 2000 Plus. W tamtych latach ten model był "wyższy" do czasu zdobycia klasy PRF w Pimocie, później nazwano go PRO (od klasy profesjonalnej) i w zmienionej obudowie i nowymi złączami produkowano następne lata. Jeśli to już piloty z gumowymi przyciskami to teoretycznie powinien dać się programować programatorem radiowym, ale pierwsze serie były nie do końca przystosowane i zmieniano soft programatorów aby się komunikowały. Jeżeli to starsza seria z całkowicie plastikowymi pilotami (bez gumy) to nic nie zrobisz poza serwisem producenta, jeśli te późniejsze to powinien "pójść z programatora".
    Proponuję do nich napisać i podać, że to tak stary model i na pewno zaproponują parę rozwiązań do wyboru. Jeżeli masz problemy z pilotami to w ogóle ciężka sprawa i z racji wieku sprzętu najlepiej napisać do nich z prośbą o pomoc bo nic innego nie wprogramujesz :cry:
    Jak potrzebujesz schemat to gdzieś jeszcze powinienem mieć, ale muszę poszukać bo to naprawdę lata wstecz...
    Pozdrawiam
    kretek
    Level 11  
    zepol wrote:
    (...)
    Jak potrzebujesz schemat to gdzieś jeszcze powinienem mieć, ale muszę poszukać bo to naprawdę lata wstecz...
    Pozdrawiam

Tak, bardzo bym prosił o schemat i może instrukcje obsługi. Niestety piloty mają plastikowe przyciski, ale i tak będę je programować w keratroniku albo w serwisie autoryzowanym.
    zepol
    Level 21  
    kretek wrote:
    Tak, bardzo bym prosił o schemat i może instrukcje obsługi. Niestety piloty mają plastikowe przyciski, ale i tak będę je programować w keratroniku albo w serwisie autoryzowanym.

Oki, schemat jak znajdę to podeślę. Swoją drogą to jesteś z Wawy, więc możesz sobie spokojnie na ul. Współczesną podjechać. Zamiast się stresować podrzuć sprzęt do producenta i sprawa załatwiona "od ręki"!

W sprawie najstarszych pilotów z plastikowymi przyciskami napisałem Ci wyraźnie, że nie da się ich programować i to nawet za pomocą serwisowego programatora!!! Tylko producent! Nie nastawiaj się więc może na rozwiązania pośrednie (bo takich nie mają serwisy autoryzowane) tylko podjedź na Targówek i po sprawie.
    Pozdrawiam
    kretek
    Level 11  
    OK, piloty były już zaprogramowane, zmieniłem sobie tylko u nich obudowy do pilotów :) Dziś przysłali mi opis wyprowadzeń alarmu. Rzeczywiście piloty mogą być w tym modelu programowane u producenta, a inne funcje za pomocą programatora.
    johnbeker
    Level 1  
    Hej.
    Czy mogę si dołączyć do prośby o schemat i instrukcję programowania do PREDATORA 2000 PRO
    Dzięki.
    zepol
    Level 21  
    W modelu PRO nic nie da się programować bez specjalnego programatora! Musisz podjechać do któregoś z punktów montujących tą markę i oni przeprogramują Ci ten sprzęt(jeśli naturalnie są w posiadaniu programatora). Innej opcji nie ma, no chyba że producent, lub kaucja za programator i Ci przyślą ...
    Pozdrawiam
    piterski
    Level 10  
    I ja rowniez chcialbym otrzymac od jakiegos dobrodzieja schemat i instrukcje programowania do Predatora 2000 PLUS. Dzieki

Dodano po 4 [minuty]:

Chcialbym wylaczyc funkcje antynapadowa w Predatorze 2000 Plus....
    blacha_mc
    Level 11  
    Predator 2000 Plus
    Przy centralce alarmu umieszczona jest takie oto coś za nic nie wiem do czego to służy,a boję się czego kolwiek w nim przestawić (bo już wcześniej jakimś cudem pozbyłem się odcięcia zapłonu i nawet niewiem jak to zrobiłem i jak to przywrócić) jest w tym trzy 3pozycyjne przełączniki i jakiś jakby potencjometr. Jeśli któś wie co to i jakie są tego funkcje to proszę o pomoc.
    Poprzedni właściciel powiedział tylko tyle "lepiej tego nie dotykać bo on sam niewie co to jest", a warsztat który montował alarm nieststy już nie istnieje.
    zepol
    Level 21  
    piterski wrote:
    I ja rowniez chcialbym otrzymac od jakiegos dobrodzieja schemat i instrukcje programowania do Predatora 2000 PLUS. Dzieki

Dodano po 4 [minuty]:

Chcialbym wylaczyc funkcje antynapadowa w Predatorze 2000 Plus....

Aby nie przeciągać tego tematu w nieskończoność to schemat od dawna leży tu : https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=922879#922879
    A przy okazji to w modelu PLUS nie było prawdziwej funkcji antynapadowej za wyjątkiem najstarszych modeli z 16 lub 18 pinowym złączem. Jeśli to ten model to wystarczy standardowo rozbroić "antynapad" a następnie przytrzymać dłużej rozbrajanie antynapadu (5 do 8 sekund) do dźwięku syrenki - gotowe! Powrót do stanu aktywnego analogiczny - przytrzymać rozbrajanie antynapadu do czasu piknięcia syrenki. W najstarszych modelach konieczny był jeszcze włączony zapłon.

Dodano po 6 [minuty]:

blacha_mc wrote:
    Predator 2000 Plus
    Przy centralce alarmu umieszczona jest takie oto coś ...

Nie gniewaj się kolego ale z taką fotką to lepiej tam widać te płytki CD niż ten sprzęt który Cię męczy... Postaraj się o lepsze foto albo po prostu naucz się z tym żyć :D
    A w kwestii blokady to nie panikuj - jeżeli to faktycznie ten model co podajesz to nie ma możliwości "przypadkowego" wywalenia blokady, być może wprowadziłeś antyporwaniówkę w serwis i dlatego tak Ci się wydaje :D
    blacha_mc
    Level 11  
    a może ktoś wie przywrócić odcięcie zapłonu ze stanu serwisowego do normalnego??