Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zabezpieczyć radio przed kradzieżą?

sebastian7777777 06 Kwi 2006 10:37 11846 39
  • #31 06 Kwi 2006 10:37
    Mario_Gdynia
    Poziom 19  

Zabezpieczyc przed samym wyjeciem z auta tego radia,czy wogole zajac sie zamaskowaniem lub zniecheceniem potencjalnego zlodzieja? Ja wybieram to drugie.Tak aby wogole nie podjal on zadnego kroku majacego na celu wtargniecie do pojazdu,czy to przez przekrecenie zamka, zbicie szyby i nie umiejetne wyciagniecie auta,czyt.wyrwanie. Tez juz przechodzilem przez srubki od tylu,zaslepki,panele z galkami.Ale zlodziej nie uwierzy w radio ala Safarii w dobrym aucie,wiecie o co chodzi:) Piekne alusie,ladny wydech,a radio za 100zl? Oni tez sie znaja na tych zaslepkach.Na dzien dzisiejszy stosuje niestety technike najbardziej brutalna i bolaca kazdego wlasciciela. Bardzo mocno widocznie,oznakowuje radio.Po zdjeciu przeniego panela,czy to na windzie ,czy na froncie radia, jest ladnie wygrawerowany nr.rejestracyjny, imie,nazwisko,oraz podmalowane biala farba.Ale tak ladnie rowno,nie jakims tam skrobakiem,czy srubokrecem.W przypadku plastiku jest latwo,u mnie w czesci opuszczajacej panel czyt.windzie,ktora jest z metalu, nawiercalem male otworki tworzace nazwe,podmalowywalem ladnie bialym lakier markerem i wyglada jak dostane z urzedu miasta przy rejestracji pojazdu.hihi Pozdrawiam:)

• #32 24 Cze 2008 12:37
    bundek
    Poziom 2  

wiem, ze temat stary, ale jakże aktualny (właśnie kupuję kolejne radio po kradzieży) a co powiedzielibyście o o paralizatorze i przełączniku przy śrubce z tyłu radia? koleś wkłada łapę żeby odkręcić i już tak zostaje...

• #33 24 Cze 2008 12:54
    wozoVR6
    Poziom 2  

bundek - zaskarzy Ci o utrate zdrowia :) i przegrasz proces

• #34 24 Cze 2008 13:03
    Gregor2600
    Poziom 17  

montujesz jeszcze system powiadamiania i gaz obezwładniający. Gość dostaje prądem i gazem :-), ciebie budzi system powiadamiania, wychodzisz dobijasz, wsadzasz do bagażnika i idziesz spać dalej. Rano wstajesz i wywozisz do lasu - sprawa załatwiona :-)

• #35 24 Cze 2008 13:49
    cranky
    Poziom 26  

Miałem radełko za 30PLN na targu. Upalił się przełącznik i oświetlenie i zostały tylko UKF. Majstrowałem więc radio nie miało blachy od góry wcale! Polonez nie miał blokady szyby - można ją było ręką obsunąć.
    Nocą rodzimy "talent" wyłamał zamek i wyszarpał radio (bez górnej blachy) i... zabrał. Pozdrawiam Nowe Miasto Rzeszów ;)
    Teraz mam Alpine który można zabrać tylko z połową samochodu i naklejkę "radio zaspawane" na drzwiach. Wiem, mogą wytłuc szybę albo i spalić wóz, ale NIE OPŁACI IM SIĘ TO.
    I dlatego polecam dożywotni montaż - im więcej nas, tym mniej złodziei.

• #36 24 Cze 2008 14:55
    rakoczy42
    Poziom 18  

Gregor2600 napisał:
    montujesz jeszcze system powiadamiania i gaz obezwładniający. Gość dostaje prądem i gazem :-), ciebie budzi system powiadamiania, wychodzisz dobijasz, wsadzasz do bagażnika i idziesz spać dalej. Rano wstajesz i wywozisz do lasu - sprawa załatwiona :-)

no no to dobre bylo :D doloz jeszcze lineczke od tylu do radia ze jak bedzie je wyciagal to linecvzka pociagnie za spust strzelby ktora zamocujesz z tylu - i po klopocie :D

• #37 24 Cze 2008 15:14
    mukade
    Poziom 31  

Przypomina mi się "grom w raju"... -Proszę opuścić pokład, w przeciwnym razie nastąpi porażenie prądem....

• #38 29 Cze 2009 12:30
    kaem
    Poziom 26  

Shady 89_tychy napisał:
    Witam.
    Ja mam ciekawy patent: w miejsce panela wkładałem zaślepkę własnej roboty, a mianowicie kawałek czarnego plastiku (o wymiarach panela)

Uzupełnienie tematu (dlaczego jest martwy, przestali kraść czy co?) i pomysłu. Do zaślepki warto przymocować np. popielniczkę albo notes samochodowy. Wtedy niepotrzebne nawet wystające kable. Raczej nikt nie będzie się spodziewał radia w miejscu, gdzie ewidentnie jest coś innego. Poza tym, samochodów jest coraz więcej, więc statystycznie prawdopodobieństwo kradzieży sprzętu raczej spada. Jeżeli na zatłoczonym parkingu nasz wehikuł będzie zniechęcał złodzieja, to wybierze inny. Tak jest już w Niemczech, gdzie wbrew niektórym opiniom też kradną radia, ale w ogólnej masie pojazdów nie wygląda to tak źle. Należy mieć nadzieję, że i u nas do tego zmierza.
    Sami producenci sprzętu też mają winę. Po co produkować sprzęt niemożliwy lub nieopłacalny do ukradzenia, skoro okradziony prędzej czy później pójdzie pokornie do elektromarketu i kupi nowy? A można by np. wprowadzić do oferty coś co było na samym początku, czyli samo radio stereo 2x7W bez CD. I znowu statystyka: ilu użytkowników samochodów słucha tylko ulubionej stacji radiowej, a ilu wozi ze sobą płyty? Przy dzisiejszej miniaturyzacji, sam tuner z wyświetlaczem, paroma przyciskami i końcówką mocy byłby niewiele grubszy od obecnych paneli. Zmieściłoby się to w kieszeni kurtki, ważyłoby 0,3 kg zamiast 2 kg, a "tył" zawierałby tylko gniazdo tego "panela" z przodu i standardowe ISO/ANT z tyłu.
    Natomiast radia fabryczne powinny być tak zintegrowane z deską/kokpitem, że nie tylko nie dałoby się tego ukraść, ale w ogóle nie wiadomo byłoby co kraść. Wyświetlacz po prostu w desce, razem z prędkościomierzem, itp., przyciski razem z ogrzewaniem konsolowym, a szczelina na płytkę gdziekolwiek... Co tu kraść? To już lepiej ukraść całe auto...
    Ale niestety rynek wygląda jak wygląda. Płacz i płać...

• #39 29 Cze 2009 18:55
    jacek20084
    Poziom 24  

Jeżeli będą chcieli ci ukraść to i tak ci to zrobią. A tak bo za tym to chyba najlepszy sposób będzie nie kupować wcale :D

• #40 29 Cze 2009 19:35
    Trabi
    Poziom 36  

Solidnie mocować radio do karoserii. Nie tylko ramka, ale radio przykręcić śrubami z tyłu do blachówy. Skręcić, skontrować, zniszczyć nakrętki żeby jak najbardziej utrudnić "pracę" złodziejowi. On nie ma za dużo czasu na bawienie się z jakimś radiem. Im bardziej mu się czas wydłuża, tym bardziej działa to na naszą korzyść = radio zostaje.