Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Parametry i oznaczenia elementów płyty głównej SGH-V200

29 Mar 2006 22:19 1337 8
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie, poszukuje informacji na temat parametrow i przeznaczenia elementow znajdujacych sie na plycie glownej telefonu. Mam samsunga ktory zostal kiedys zalany jakas ciecza i tak sobie lezal az trafil w moje rece, po rozkreceniu widac bylo ze dolna czesc plyty jest juz "zielona" i wszystko wygldalo nieciekawie, wyczyscilem ja i dorobilem nozki do 2 elementow nie bylo ich bo skorodowaly, reszta wyglada przyzwoicie, barkuje mi tylko jednego elemtu o oznaczeniu R503 i numerze 2007 007771 (w instrukcji serwisowej) domyslam sie z to rezystor ale nic wiecej nie moglem znalesc w internecie, Bardzo bym prosil, jesli ktos moze mi pomoc i dac jakiekolwiek wskazowki czy porady to bede bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Witam. R503 to rezystor znajdujący się po stronie klawiatury u lewego dołu w pobliżu złącza ładowarki. Jego wartość to 0OHM, czyli dokładnie jest zworą:) Pozdrawiam!
  • Poziom 20  
    podobny problem mam dotyczacy samsunga SGH-V200. Szukam informacji o ememencie zaznaczonum na schemacie jako u102.
  • Poziom 20  
    dostalem do naprawy telefon, ktory nie ladowal, a po serwisie w ogole sie nie wlacza. Zauwazylem, ze wlasnei brakuje tego elementu, czy moze on byc odpowiedzialny za obecna awarie telefonu? Gdzie mozna kupic taki uklad, czy tylko z demontazu plyty glownej samsunga?
  • Poziom 19  
    Ratunkiem jest tu tylko "złom", tóry można kupić za grosze na Allegro. Serwis może policzyć sobie sporo... a sprawa nie włąnczania się, to dziwne, bo część odpowiada całkiem za co innego.
    Zobacz czy wokół scalaków bga nie ma popękanego kleju. Jak tak, to telefon jest po upadku i radzę dać sobie spokój. Pozdrawiam!
  • Poziom 20  
    Jedyne co sie rzuca w oczy, to kondensator c126 wymieniany, co prawda masakrycznie to wyglada i lekko przytopione gniazdo sim. Nic wiecej nie jest ruszone, zastanawiam sie, bo moze programowo zostal uszkodzony.
    Osoba, ktora go serwisowala rzekomo zazyczyla sobie 150zl za likwidacje usterki. Ja podejrzewam, ze po prostu telefon zostal naprawiony, a wiadomo, ze za kondensator nieduzy koszt, wiec celowo wylutowany zostal uklad lub uszkodzony software, by wiecej kasy sciagnac.
  • Poziom 19  
    Jeżeli widzisz malutkie kulki na kondensatorach, głównie tych co są oblane klejem, to znaczy , że płytę ktoś grzał hot airem i nic już nie zrobisz, bo pod bga potworzyły się zwarcia.
  • Poziom 20  
    nieno ja wiem jak wyglada tel po hocie :) tu jest dziewiczy i "serwisant" uzywal tylko lutownicy kolbowej, jeszcze nieudolnie, dlatego widac,ze uklad u102 zostal wylutowany, bo luty sa "szarpane"