Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolejny CURTIS - czy to procesor???

22 Maj 2003 07:58 1452 3
  • Poziom 20  
    Trafił mi sie do naprawy CURTIS na procesorze motoroli, na początku usterka wydawała się drobnostką ponieważ na ekranie świeci tylko pozioma linia do połowy ekranu podejrzewałem, że coś ze wzmacniaczem pionu, ale po sprawdzeniu okazało się, że brakuje impulsów sterujących V jednak pojawia się problem ponieważ brakuje też impulsów SDA i SCL oraz SDA2 i SCL2, napięcia na SDA i SCL 5,1V, a impulsów nie ma. Kwarc przy procesorze pracuje, TV włącza się z klawiatury lokalnej prawidłowo czyli po wciśnięciu klawiszy P+ lub P-, czy to, że nie ma impulsów SDA i SCL to wina procesora, chodzi mi o to czy jest on uszkodzony? Może ktoś miał podobną usterkę i to był procesor lub coś innego???
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Nie mam TV przed sobą, ale jak sprawdzę to podam jego symbol. TV jest chyba 21" na procesorze motoroli i układzie chyba MC4002 też motoroli?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 40  
    Wydaje mi sie że zanim zdecydujesz sie na wymiane procesora należy z szyny SCL i SDA odpinać układy objęte szyna az pokaze sie napiecie około +5V. Nie jest wykluczone że szyne będzie właśnie zwierał procesor, lecz jest to najdroższy scalak podpiety do niej i zanim go wymienisz upewnij sie w 100%
  • Poziom 20  
    Jak już pisałem na szynie mam właśnie około +5,1V czyli nic jej nie zwiera??? Tylko dlaczego nie ma impulsów?
  • Poziom 15  
    Witam wszystkich
    Nie chcialbym Cie martwic ale ale w tych tvc podalo wszystko co jest na szynie I2C tzn. po objawach tak samo jak procesor moze to byc pamiec jak i chroma jak tez procesor czy tuner. Mam w Curtisach spore rozeznajomienie gdyz naprawialem je w serwisie gwarancyjnym przez 3 lata. Jesli okaze sie ze to chrominancja-MC4002 to trzeba bedzie zalozyc na pl.kineskopu zabezpieczenie diodowe jesli nie ma takowego.
    Przyznam ze ja bym stawial na ukl. MC4002 co sie zdazalo o wiele czesciej niz procesor jazeli uklad pionu jest w 100% sprawny.
    Pozdrawiam