Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o poradę - 28F640W18BD yBGA - jaki programator ??

djartus4 29 Mar 2006 23:08 684 0
  • #1 29 Mar 2006 23:08
    djartus4
    Poziom 11  

Witam forumowiczow. Posiadam uszkodzony telefon komórkowy Motorola A925 (uszkodzone oprogramowanie błąd re-enumerate), w którym znajdują się dwa flashe Intela 28F640W18BD yBGA. Przyszedł mi do głowy pomysł, aby odczytać z innego sprawnego aparatu zawartość obydwu flashy na zewnętrznym programatorze i wgrać je do flashy z „martwego” aparatu. Sprawa wydalałby się prosta gdyby … nie „schody”. Programator Erica ACS niestety nie obsługuje tego typu flashy – „chwilowo” rozwój zatrzymał się na 28F320C3B-TSOP*48. Kolega posiada programator JetProg Elneca (fajny kombajn), jednakże i on nie programuje interesującego mnie flasha. W odpowiedzi z Elneca p.Jan Puobis stwierdził, ze kość jest nie kompatybilna z tym programatorem oraz, ze trwają prace nad dodaniem jej do obsługi programatora JetProg Wyjaśnił również różnice w napięciu kasowania oraz programowania dla 28F640W18 oraz 28F640W3 … W poszukiwaniach opcji programowania 28F640W18 znalazłem w sieci opisy interfejsowi jtag-a, które mogą zaprogramować wspomnianego flesza, jednak i tu powstał kolejny problem, które oprogramowanie skomunikuje się z procesorem Freescale w Motoroli a sam programator jtaga wraz oprogramowaniem kosztuje trochę dużo. Dlatego chciałbym dowiedzieć się czy ktoś z forumowiczow zna jakiś inny pomysł na odczyt i zapis opisanego flasha lub jakieś inne sugestie mogące rozwiązać ten problem. Dzięki i pozdrawiam.

0 0
  Szukaj w 5mln produktów