Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem Sony xr4790, świeci non stop

29 Mar 2006 23:31 1056 5
  • Poziom 11  
    Witam!

To jeszcze raz ja, więc zmienilem te zarówki pod lcd, wszystko ślicznie działa tylko jest jeden defekt radio świeci non stop nawet jak jes wylączone i wyswietla zegar zarówno lcd jak i przyciski(przed wymiana żarowek swiecily diody pod przyciskami tak samo jak było wyłączone) miał moze ktos styczność z tym radyjkiem które zaczyna działać mi na nerwy? niestety nie moge znaleźć instukcji ani zwykłej ani tymbardziej serwisówki moze macie jakieś pomysły

ahh był bym zapomniał jest podlączony kabelek "light" pod +12v i gdy odłączę go świeci tak samo.... zarówno lcd jak i wszystko również po wyłączeniu radia :(

Z Powazaniem... i pozdrawiam!
  • Poziom 12  
    Cześć. Przytrzymaj dłużej klawisz [off] ,powinno zgasnąć.
  • Poziom 43  
    Albo masz uszkodzony tranzystor włączajacy zasilanie na żarówki (zwarty, ktory padł przy wymianie żarówek na zbyt mocne) ale masz kłopot z logiką zapłonu - oba plusy połączone razem, albo jak pisze powyżej kolega. Radia Sony można tak ustawić by plus ze stacyjki włączał podświetlanie i zegar po przekręceniu kluczyka i było by to zachowanie prawidłowe.

SławeK
  • Poziom 25  
    ...albo na GÓRNEJ obudowie radia (w pobliżu złącza takie nacięcie) przełącz przełącznik w druga pozycję - jeśli masz A to na B...
    powinno pomóc
    Pozdrawiam
    commor
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Witam Panów! plus mam podłączony poprostu do kostki od zapalniczki jest to poprosu maluch :) faktycznie jest tam taki przełącznik podobny do bezpiecznika :) pomajstruje nim kolega sprawdzał ten "układzik" od żarówwek mówił ze jest dobry ja jestem jeszcze zielony w tym :) tylko ze to podświetlenie powinno się świecić po włączeniu zasilania na "illumination
    " a mi się swieci nie wazne czy jest podłaczeone czy nie :((, mam też zwarte dwa przewody i podłaczone do plusa battery(zułty i 12+)

Pozdrawiam :)

własnie sprawdziłem i niestety przełączenie tego przełacznika nic nie daje juz nei wiem co mam robic jedynie wyjęcie panelu mnie ratuje :(( zarowki sa 6volt, ale dzieki za odpowiedzi Pozdrawiam