Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywanie z tv na ko(n)puter

yeron 30 Mar 2006 00:29 1642 4
  • #1 30 Mar 2006 00:29
    yeron
    Poziom 1  

Witam
    Mam zapytanie
    Chciałbym nagrywać programy tv na komputer ale nie chce podłanczać sygnału z anteny bezpośrednio do komputera, do telewizorka przez euro złącze mam podłączony tuner satelitarny, w telewizorku natomiast znajdują sie wyjścia video i audio out, czy mogą one posłużyć do przekazania sygnału na komputer ? i jakiego urządzenia w komputerze użyć do jego odebrania ?
    [h]

0 4
  • #2 30 Mar 2006 08:42
    Indyczes
    Poziom 33  

Nie uważa kolega,że z tym problemem to należy pisać w dziale dla początkujących?Do rozmownych to kolega nie należy-patrz liczba postów :cry: :cry:Inna sprawa to ortografia :D :D

0
  • #3 30 Mar 2006 09:37
    Tymon Bulkowski
    Poziom 13  

Gniazdo Audio Out z telewizora podłączasz do karty dźwiękowej, natomiast Video Out podłączasz do karty telewizyjnej.Na Allegro kosztuje używana jakiejś 35zl.Następnie musisz zainstalować sterowniki do karty telewizyjnej.Potem musisz wybrać program do nagrywania np.WinDVR,ChrisTV,FlyDS,IUVCR,Ferro Cyfrowy Magnetowid,PowerProducer,WinDVDCreator...
    Sygnał z telewizora musi być dobrej jakości, poniważ to co na telewizorze da się jeszcze oglądać to na komputerze już jest o wiele gorsza jakość.No i jeszcze procesor.Nie może być za wolny.Celeron 300 odpada.

0
  • #4 30 Mar 2006 11:42
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Post był raportowany.
    Przeniosłem z: TV

0
  • #5 30 Mar 2006 12:00
    Rafik_
    Poziom 17  

Jeżeli ma to być w dobrej jakości proponuję kartę FIRE WIRE i kamerę DV z opcją przekazywania sygnału z we, ale to jest drogie rozwiązanie.
    Jeżeli chcesz nagrywać z satelity np teledyski. Kup nokie D-box 1 s (satelitarną nie kablową, koszt do 100zł na allegro) ma ona złącze scsi, kupujesz kontroler scsi i kabelek i już nagrywasz wszystko na kompie w mpg. Softów i opisów jak to robić jest sporo w necie.
    Pozdr.

0