Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh FT 7670 regulacja. Robi kopie złej jakości.

30 Mar 2006 09:48 1373 12
 • Poziom 11  
  Mam taki problem mam na stanie maszynkę jak w temacie.
  robi złej jakości kopie.
  1. niema kontrastu przyciemnianie nic nie daje bo robi od razu ciemne tło.
  pojedyncze kopie da się robić ale jak puszczę serię to po kilku kopiach zaciemnia tło.itd
  Co zauważyłem.
  Po wymianie bębna nośnika i listwy na nowy. firmy ACM parametry kopiarki są dziwne.
  przy włączonym auto procesie nie da się nic zrobic napięcie lampy spada do 65 V co za tym idzie robi czarną całą kartkę.
  Po wyłączeniu auto procesu, najlepiej robi przy takich parametrach
  >>SP-3-1
  VD 100V
  VL 745
  VR 208
  Vm 100--0.49
  Vm 800--3.42
  >>SP-3-2
  Grid 1200V
  bias
  image 440V
  ID sensor 330V
  exp. lamp 65V
  >> SP-3-4
  VT 2,31
  VTP 2,43
  VREF 2,47
  VSGP 3,66
  VSP 0,43
  VSG 2.76


  VP 630 V
  to wszystko przy SP-1-7
  Auto mode
  N
  7%
  Reset
  SP-1-8
  mam ustawione
  Grid Vol. 700V
  Devol. Bias 300V
  reszta na 0
  Jeśli szanowni Panowie mogli by cos na ten temat powiedzieć chętnie skorzystam z państwa pomocy.
  Dołączam zrzuty z ekranu kopiarki.
 • Specjalistka od kserokopiarek
  Sprawdź masę bębna i łożysko bias.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 11  
  Bias i masa w porządku
  dodam, że maszynka ma przejechane 4 000 000 kopi i mam nadzieję że nie jest to jej koniec bo mam do niej spory sentyment.
  Ciekawi mnie fakt, że mam jeszcze kilka maszyn typ FT 7660 oraz FT 6665
  jadą na tych samych materiałach i jest wszystko ok.
  niewiem dlaczego tylko w tej 7670 VD jest tak niskie 100V
  w każdej innej w granicach 750V - 900V
  Podmienialem z 60-siątki moduł bębna i wywoływaczkę, bez zmian.
 • Poziom 26  
  Patrząc na te dane widać że nie wszystko jest pokręcone.Jeśli chodzi o wyniki pomiarów z ImageControl,to są do przyjęcia.Ale wynik z pomiarów LatentImage jest pokręcony.Dzieją się cuda z potencjałem bębna.Być może wynik VD i VL nie jest aktualny bo przy tych wartościach kopiarka zatrzymuje ten proces,jednak bez wyświelania kodu uszkodzenia,ale zapisuje tylko do pamięci numer błędu.Więc należałoby skasować liczniki SC,i wykonać powtórnie proces control,i sprawdzić jakie i czy zapisały się jakieś kody w SC counter.Po pierwsze VL jest tak jakby zamieniony z VD,VR jest trochę zbyt wysoki jak na nowy bęben.Choć napięcia inicjujące czujnik potencjału są poprawne,dalsze pomiary wykonane przez niego są zupełnie rozwalone.Dlatego napięcie lampy ustawia się na 65V.Przyczyn może być kilka:
  1.Stara lampa expozycyjna,lub źle zamontowana.
  2.Stary i zniszczony pasek refleksyjny pod szybą.(wymienia się go czasem!)
  3.Uszkodzony czujnik potencjału bębna.
  4.Zafajdane wentylatory i filtry! Widzę że temperatura bębna jest 39stopni.To trochę za dużo.Gromadzący się i nie usunięty ozon z obszaru bębna fałszuje pomiary!
  Czyli reasumując.Wskazania zawartości toneru są ok.Natomiast wszystko co się tyczy pomiarów napięć rezydualnych na bębnie są złe.I jeśli optyka jest czysta,lampa ok,pasek ten pod szybą jest ok,czujnik potencjału jest ok,styki doprowadzające różne prądy do kosza z bębnem ok, i materiały ok,to należy wywalić filtry,sprawdzić wentylatory,i jeszcze raz wykonać testy.Jeśli będzie źle to,wyłączyć autokontrolę,i ustawić manualnie.
 • Poziom 11  
  Datatomek. Jeśli chodzi o błędy jakie wywala to fakt nie napisalem ale są to seri sc-361 sc-354 sc-356
  i jeszcze kilka tej srii. Robilem tak jak piszesz. Nawet optykę czyściłem dzisiaj rano i też przejżałem dokładnie taśmę, lampa nie jest stara wymienialem gdzies w lipcu 2005. Ale do wentylatorów nie zagladałem, filtr ozonu też dawno czyścilem Jutro to sprawdze dzięki.
 • Poziom 26  
  Upewnij się też z tymi paskami pod szybą czy są ok....
 • Poziom 11  
  Dzisiaj sprawdzałem, to znaczy wizualnie są wporządku niema przetarć nie pozaginane.
 • Poziom 26  
  Nie jestem pewien czy się rozumiemy co do tych pasków,czy mówimy o paskach próbnych z lewej strony z których maszyna robi pomiary? Zbiły mnie z tropu słowa "przetarte" i "pozaginane".Przecież one same nigdy się nie zagną czy przetrą,przecież niczego nie dotykają.....
 • Poziom 11  
  Faktycznie nie zrozumialem, że chodzi panu o te paski, ich nie ruszalem. To fakt. A ja caly czas myslalem ze chodzi panu o tasmz doprowadzajce napiecie do lampy expozyczjnej. Sorki.
 • Poziom 23  
  Witam.
  Zgadzam się, że Vd i Vl są jakby zamienione. Zbyt duży jest też Vr. Jeżeli chodzi o te paski próbne to nigdy ich nie myję płynem - zawsze na sucho. Raz umyłem na mokro i mialem właśnie problem z ustabilizowaniem napięcia na lampie. Ale wtedy ustawiało się za wysoko.
  Napięcie na lampie 65 V przy nowym (oryginalnym) bębnie jest dla mnie ok, przecież 80V to chyba max.
  Podstawiłbym czujnik potencjału.
  Patrząc na kody, które ci się pojawiały przyjrzałbym się też ładowaniu bębna (elektroda, siatka, płytka w zespole bębna).
  pozdrawiam
 • Poziom 11  
  Jeżeli napięcie się ustawi na 65 V to maszyna robi Całą Kartkę Czarną. Wiem ze powinno być inaczej bo mam jeszcze dwie maszyny tego typu tylko że FT 7660 I ustawienie ręcznie napięcia przy wyłączonym auto procesie nie robi tak znacznej różnicy. Dodam ze zrobiłem taki experyment. Kiedy obydwie maszyny Były nagrzaqne nagrzane, i zamieniłem Moduły z bębnami i co się okazalo ze moja tzw.popsuta FT7670 robi normalnie
  Oraz ft 7660 robi ok. z bębnem ACM
  Ale po ochłodzeniu włączam Rano FT 7660 i okazuje się ze po przejściu procesu wywala te same błędy co wcześniej FT 7670 i terz nienaturalne parametry.
  Pomyślałbym że to modul ale zamieniając same bębny bez modułu robi to samo czyli ewidentna wina Bębna. Teraz pytanie co zrobić zeby ten bęben robił jak trzeba. Jakie ustawienia zastosować żeby ten bęben zrobił chociaż 100k.dodam, że grid elektroda wymieniona na nową sprawdzona w inej maszynie jak równierz i Cały zespół bębna.
 • Poziom 23  
  No to masz już odpowiedź. Niestety nie znam tych bębnów ACM.
 • Poziom 26  
  Czyli podsumowując,żeby wyeliminować inne,przełuż tylko sam bęben.Do tej co niby źle chodzi,z tej co niby dobrze,i zobacz wyniki.To samo w drugą stronę.Jeśli to bęben to dziwne było by że niby nowy a coś nie tak.Należy jeszcze sprawdzić czy aby blaszki w otworze bębna są ok.Najlepiej troche przegiąć je do zewnątrz,tak dla pewności,i zmierzyć opór pomiędzy blaszkami a skrawkiem podłoża bębna na brzegu.(ciężko znaleźć skrawek wolnego,ale może choć ciut blachy będzie prześwitywało).