Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips L6.2 - burczy i brak V

DarekRz4 30 Mar 2006 13:10 989 6
  • #1 30 Mar 2006 13:10
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam

Mam ciekawy przypadek . Po włączeniu z głośników słychać przerywane burczenie - na ekranie migający raster wielkości 1/3 ekranu .Brak treści wizyjnej . Dźwięk przerywany w rytm burczenia . Po 2-3 minutach takiego stanu migotanie zaczyna zmniejszać częstotliwość i burczenie ustaje .raster z migającego kwadratu przechodzi w poziomą linię oznaczającą brak odchylania V .W tym czasie dźwięk również przestaje być przerywany i jest już normalny . Nic się nie grzeje . Napięcia sa lekko zaniżone ( B+ 135 V ) na module 24V i 16 V . W zasilaczu wymieniłem kondensatory na 400V ,i 2x47/250 ,tranzystory BF 423 i 487 oraz BC337 na pięciu voltach .Nic to nie zmieniło .Na module wszystko wydaje się ok . Czy ktoś z kolegów przerabiał już taki problem ??

pozdrawiam D.RZ

• Pomocny post
    #2 30 Mar 2006 13:21
    euro2L
    Poziom 41  

Tz ,,że po 5 min glos jast normalny a brak odchylania V / krecha/ tak

• #3 30 Mar 2006 15:05
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam

Dokładnie tak .Jest Kreska pozioma która jeszcze od czasu do czasu podskakuje :D . Natomiast fonia jest normalna .Wystarczy jednak wyłączyć odbiornik na 10-15 minut aby sytuacja opisana wcześniej powtórzyła sie ,czyli burczenie w głośnikach ,na ekranie podskakujący raster bez treści obrazu o wielkości 14 cali mniej więcej ( TV ma 28 cali) i przerywana fonia .Po 2-3 minutach burczenie stopniowo ustaje i fonia zaczyna być normalna a raster stopniowo zwęża się do pioziomej kreski .

pozdro D.RZ

ps. Raster zanim przejdzie do poziomej kreski wygląda tak samo jakby kondensator główny za mostkiem prostowniczym lub kondensator B+ był pusty .

• Pomocny post
    #4 30 Mar 2006 15:19
    merdek
    Poziom 15  

Miałem kiedyś podobne buczenie i po wym. BF w przetwornicy ustało. A elektrolit główny sprawdzałeś? Przepraszam - bo widzę, że BF-a i 100/400 wymieniłeś.

• Pomocny post
    #5 30 Mar 2006 15:48
    ztill
    Poziom 23  

Witam. Coś jest nie tak z blokiem zasilana, bo skąd by to "burczenie". Odpal więc ten blok na obciążeniu zastępczym i sprawdź raz jeszcze. Dalej pozostaje generator V i jego zasilanie (skoro twierdzisz, że końcówka V jest sprawna).

• Pomocny post
    #6 30 Mar 2006 18:58
    kudłatyrtv
    Poziom 24  

47µ/160v szt -2 czy wymienione?? podstawa!
    pozdr

Dodano po 1 [minuty]:

przeoczyłem w pierwszym poscie- przepraszam
    pozdr

• #7 30 Mar 2006 19:48
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam

Podstawiłem TDA 8361 i telewizor pracuje normalnie . Temat zamykamy .
    Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i pomoc .

D.RZ

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME