Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ksenon, Xenon, Ksenony, Xenony - PRZERÓBKI

bustarhymes 01 Apr 2008 11:12 272364 407
Przewód Toplex
    gryzzly
    Level 22  
    Szkoło ryflowane, można wypolerować.
    Co do reszty - widzę że jesteś z Łodzi, można się spotkać i pogadać na żywo. :)
    Rzucę okiem na te reflektory ;)
  • Przewód Toplex
    bustarhymes
    Level 11  
    przemo159 wrote:
    h7 ma "zamalowany" szczyt wiec przeslona nie jest potrzebna). klopot w ym ze jakbym zalozyl palnik xenonowy to oslepiałbym ludzi

Mam już ksenon zamontowany więc nie chcę go demontować, ale Ty możesz sprawdzić czy palnik ksenonowy na prawdę znacząco świeci w osi palnika? Nigdy nie zwracałem na to uwagi, więc przy montażu nie zaobserwowałem tego. Pamiętam, że bardzo jaskrawo bije na boki.
    A jeżeli okaże się, że masz rację, to osobiście przykleiłbym dekiel od pinezki lub coś podbnego.
    Moim zdaniem oślepianie spowodowane jest w 90% złą ogniskową, która psuje linię światło-cienia, a reszta to wtórne odbicia od szkła reflektora (szkło zwykłych lamp jest bardziej "matowe" niż nowe ksenony - to samo dotyczy soczewek - szczególnie stare soczewki halogenowe są w gorszym standardzie wykonania, niż ksenon).
    przemo159
    Level 16  
    gryzzly jeśli jesteś nie byloby to Trudne dla Ciebie to mozemy sie spotkac:)

kolego bustarhymes a jakie palniki zalozyles dokladnie i do jakich lamp(marka i model auta podaj tez) :) a To ze na boki swiecilo mocniej to zle?

a co z takimi palnikami, które maja oznaczenie h7r one mają na sciankach bocznych zamalowana czesc powierzchni, do jakich do marek samochodów? jakich lamp? Po co jest to zamalowane skoro zwykłą żarówka halogenowa jest "czysta" ?
    bustarhymes
    Level 11  
    mam passata fl. soczewki h7, a zamontowałem zestaw xenonów 8000K. świeci ok, bez oślepiania. poza tym lampy są nieco obniżone.
    przemo159
    Level 16  
    bustarhymes no jeśli masz soczewki to nie będzie oślepiać, bo tam masz przesłone przed palnikiem, która formuje strumień światłą. Bedzie walić na prawo mocno(tak jak mowisz) :) ale ja wiem czy to kogoś oślepia? Na prawym poboczu moze mocniej walić, ale tam nie powinno nikogo być kto byłby skierowany do nas przodem, chyba ze pieszy
  • Przewód Toplex
    flash_mm
    Level 20  
    dojezdzajac do skrzyzowania bedziesz oslepial wszystkich po prawej, tak samo przy ostrym skrecie w prawo. najlepiej jest zdemontowac lampy i poprawic przeslone (dokleic kawalek blachy) aby strumien byl taki jak powinien.
    przemo159
    Level 16  
    ale przepisy w PL mowia o takim ksztalcie wiazki swiatla _/ . Ten ksztalt _/-- to juz wymysl konstruktorow pojazdow. Faktem jest ze oslepiac sie bedzie wszystkich po prawej stronie... wg mnie kazde swiatla, halogenowe oczywiscie, oslepiaja w ten sposob.
    amil02
    Level 2  
    Witam.
    Mam do Was pytanie , otóż chcę kupić zestaw xenonów do mojego audi a4 z 2004 r.soczewki - żarówki H7 , proszę o radę czym się kierować ,bo na allegro są b. zróżnicowane ceny ( od 200 zł do 750 zł).czy w moim aucie po podłączeniu xenonów nie będzie pokazywać że mam spalone żarówki .Pozdrawiam
    rakoczy42
    Level 18  
    Bedzie pokazywac ale mozna to pominac, kupuj te drozsze. ja kupilem najpierws najtansze to - radio mialo zaklocenia ,cb prawie wcale nie dzialalo a nawet licznik czasem skakal,zmienilem na takie za 580 -bodajze i wszystko jest ok- (audi a3).
    amil02
    Level 2  
    Witam .
    Jeszcze jedna prośba, otóz kupiłem zestaw xenonów H7 -5000 K do mojego audi A4 avant z 2004 roku i mówiąc szczerze nie moge znaleźć miejsca gdzie zamocować przetwornice , może ktoś z Was montował xenony w audi A4 z tego roku , prosze o rade , może jakieś fotki itp.Pozdrawiam
    flash_mm
    Level 20  
    ja montowalem pod lampami, ale niestety trzeba bylo je zdemontowac.
    amil02
    Level 2  
    Dziękuję . Wyjąłem lampy i faktycznie jest tam miejsce na fabryczne przetwornice , ale te co kupiłem tam nie wejdą , bedę musiał je sprzedać i kupić zestaw z mniejszymi przetwornicami.
    Pozdrawiam.
    Apollo-SERWIS
    Level 22  
    Witam, u mnie to wyglada mniejwiecej tak. Auto po przerobce jezdzi rok czasu, przeszlo kilka kontroli.

rakoczy42
    Level 18  
    Ja tak dlugo nie jezdze na tych moich,ale kontroli juz tez kilka mialem nawet ostatnio wczoraj w nocy duzo rzeczy w aucie sprawdzali,a o swiatla nawet nie zapytali.
    bustarhymes
    Level 11  
    rakoczy42 wrote:
    Ja tak dlugo nie jezdze na tych moich,ale kontroli juz tez kilka mialem nawet ostatnio wczoraj w nocy duzo rzeczy w aucie sprawdzali,a o swiatla nawet nie zapytali.

...no to teraz muszą oddać Ci samolot. To taka tradycja.
    al12
    Level 14  
    Witam
    Podobno po zamontowaniu tego systemu xenonowego, do auta o słabej mocy <100 koni wzrost paliwa zwieksza się o niecąły litr ..
    Czy to prawda ???
    dyzio86
    Level 16  
    Panowie mam problem kupiłem zestaw przetwornic hella pod d1s i żarniki Philipsa i kable do tego. Do zasilania przetwornic są dwa kable żółty i czarny. Po podłączeniu ich czyli żółty to plus czarny to minus nic sie nie dzieje. I mam pytanie czy żarnik musi mieć podaną masę na obudowę ? A jeśli jest coś źle to jak sprawdzić najprościej czy to jest wina żarników czy przetwornic ? Czekam na szybka odpowiedz.
    rakoczy42
    Level 18  
    al12 wrote:
    Witam
    Podobno po zamontowaniu tego systemu xenonowego, do auta o słabej mocy <100 koni wzrost paliwa zwieksza się o niecąły litr ..
    Czy to prawda ???

Gdzies ty to wyczytal? Co to ma do zwiekszenia spalania , skoro potrzebuja one mniej mocy niz zarowka halogenowa?
    yatta
    Level 14  
    jak wyglada sprawa grzania sie przetwornicy? Chce ja zamontowac w lampie i pytanie czy nie bedzie sie zbytnio grzala. Nalezy zapewnic jakas wentylacje?
    flash_mm
    Level 20  
    orginalne przetwornice np z okularnika - wygladaja identycznie jak te chinskie - sa montowane wewnatrz lampy
    Sake1986
    Level 10  
    witam...pisze ponownie gdyz znow mam problem z ksenonami, a wlasciwie jednym...niedawno wymienilem obie zarowki ksenonowe gdyz jedna zaczynala nie domagac, a dokladniej zapalala sie i gasla. po wymianie bylo ok wszystko,swiecily obie. niestety jedna zupelnie zgasla. wiec znow musialem rozebrac "pol" samochodu zeby sie do niej dostac i co sie okazalo to ze zarowka jest raczej sprawna bo sprawdzalem wkladajac inne i tez sie nie swiecilo. wychodzi na to ze prad dochodzi do przetwornicy i dalej go nie ma, a nie da sie chyba sprawdzic czy wychodzi z niej. wiec tu moje pytanko, bo przetwornica to duzy wydatek, czy da sie naprawic przetwornice?? no i jak sprawdzic czy to aby na pewno przetwornica zeby nie wywalic kupe kasy w bloto, moze ma ktos do sprzedania przetwornice do zarowki d1s cordoba2003??:)
    flash_mm
    Level 20  
    zamien przetwiornice miejscami prawa z lewa i pojezdzij, jesli problem powroci to bedziesz wiedzial czy przetwornica czy cos innego
    bustarhymes
    Level 11  
    jeżeli prąd dochodzi do przetwornicy i jeżeli sprawdzałeś na kilku palnikach, że nie palą. no to co może być innego niż walnięta przetwornica?
    flash_mm
    Level 20  
    moze byc uszkodzony przewod powodujacy ograniczenie pradu, przez co palnik nie moze wystartowac. tylko zamiana miejscami da 100% pewnosc.
    Sake1986
    Level 10  
    hmm no nie byloby problemy ze sprawdzaniem tego wszystkiego gdyby nie trzeba bylo rozkrecac pol samochodu za kazdym razem a ten jest mi bardzo potrzebny na co dzien,ech te wynalazki:)...na chwile obecna wywnioskowalem to samo co Bustarhymes i czekam na przetwornice:/
    finek88
    Level 1  
    Widze, że dużo osób ma problemy z ksenonami.
    Powiem wam szczerze, że ja też miałem problem bo kupiłem sobie zestaw 4 miesiące temu za 250zł i szczerze mówiąc to były pieniądze wywalone w błoto.
    Dopiero 2 tygodnie temu trafiłem na stronke xxxx i tam zamówiłem sobie zestaw o barwie 6000k i w końcu mam gwarancję, licencje itd.

Moderated By Błażej:

Wielka bzdura! Poproś by ci w tej firmie dali wyciąg z homologacji, jaka przeprowadzili nie dla przetwornic (pewnie to i tak jest tylko znak CE), a dla konkretnego auta!

rakoczy42
    Level 18  
    finek88 wrote:

Dopiero 2 tygodnie temu trafiłem na stronke xxxxxx i tam zamówiłem sobie zestaw o barwie 6000k i w końcu mam gwarancję, licencje itd.

czlowieku o czym ty piszesz jaka licencja? gwarancje to nawet na takie za 150 daja :D
    intercik
    Level 1  
    Otóż chodzi o taką licencję, że można bez naruszenia prawa poruszać się z zamontowanymi ksenonami marki Well Done po polskich drogach.
    Proste
    czapk
    Level 1  
    witma a ja mam problem kupiłem żarówki h4 55/60 niby xenony ściecące na biało wszystko git zamontwałem i wyskoczyl problem a mianowicie 1 świeci tak jak było zaplanowane czyli na biało natomiast 2 na żółto znaczy jak normalna standardowa żarówka :| i nie wiem teraz w czym jest problem czy kto się z czymś takim spotkał bo nie wiem czy mam reklamować żarówki czy co z nimi robić proszę o pomoc :)