Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NV J35EE. Blokuje kasetę i przechodzi do stand by.

30 Mar 2006 15:06 1068 4
  • Poziom 11  
    Usterka wygląda następująco, po wsunięciu kasety magnetowid podejmuje próbę naciągnięcia taśmy a następnie zwija ją z powrotem do kasety i wyrzuca na zewnątrz. Końcowym efektem jest zablokowana kaseta w windzie oraz przejście do standby.
    Wcześniej przed zaistnieniem usterki widoczne były chwilowe zakłucenia obrazu z tunera magnetowidu w chwili załączania takich funkcji jak play przewijanie itp. (funkcji które wymuszają przemieszczanie się mechanizmu)

Podejrzewam uszkodzenie zasilacza. Sprawdziłem stan kondensatorów są ok. Zresztą pół roku temu były wymieniane zwłaszcza ten 1µ/400 i 330µF/16.
    Zauważyłem że przy diodzie D11 na płytce widoczne są ślady nadmiernego nagrzewania się. Dioda po sprawdzeniu wydaje się być sprawna ale wolałbym ją wymienić.

Nie wiem jaki zastosować zamiennik na schemacie producent podaje 11EQS04 . Pomóżcie!!!

• VIP Zasłużony dla elektroda
  • Poziom 11  
    Dziękuję _PREDATOR_

Dodano po 11 [minuty]:

Temat nadal aktualny wstawię diodę i napiszę co i jak z tym sprzętem.
    Jeśli ktoś spotkał się z podobną usterką proszę o wsparcie.
  • Poziom 27  
    przlacznik serwomechanizmu prawdopodobnie zabrodzony wymontowac wyczyscic lub wstawic nowy.
  • Poziom 11  
    Wyczyszczenie przełącznika serwomechanizmu pomogło.
    VCR realizuje prawidłowo wszystkie funkcje, zakłucenia obrazu (chwilowe pogorszenie ostrości) towarzyszące przełączaniu funkcji były wynikiem wadliwie pracującego przełącznika serwomechanizmu.

Dziadzio Miecio dziękuję za pomoc, bez tego pewnie przez kilka dni szukał bym przyczyny tej usterki w zasilaczu.

Magnetowid posiada jeszcze jedną usterkę którą opiszę w następnym temacie. "NV-J35EE problem z identyfikacją i SP w trybie odtwarzania"

Pozdrawiam:D:D