Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterownik miałowego pieca co z podajnikiem

30 Mar 2006 18:11 2900 7
  • Poziom 16  
    Muszę wykonać prosty ale funkcjonalny sterownik miałowego pieca co z podajnikiem.
    sterownik miałby sterować pompką co, dmuchawą i podajnikiem. Jeśli ktoś posiada taki lub podobny schemat bardzo bym prosił o zamieszczenie go tutaj. Z góry dziękuję za pomoc.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Audio
  • Poziom 27  
    Sterownik pieca miałowego - na jakie paliwo ? - węgiel , trociny , wierzba energetyczna ....
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    oczyeiście na miał jak było napisane w nagłówku:D
  • Poziom 31  
    Mam taki sterownik, sterowanie dmuchawami, rusztem i pompami odbywa się w następujący sposób:
    kiedy temperatura pomieszczenia spadnie poniżej ustawionej temperatury, są włączane pompy i dmuchawa wyciągowa. Po 30 sekundach sterownik załącza także nadmuch i ruszt. Kiedy temperatura przekroczy ustawioną o 1 stopień (histereza), wszystko jest wyłączane. Regulacja temperatury jest niezależna dla nocy i dnia (czujnik oświetlenia). Dodatkowo można włączyć dowolne z urządzeń ręcznie lub uniemożliwić automatyczny start czegokolwiek, ale włączniki użytkownika działają nadal (tryb R). Odłączenie napięcia zasilającego, zbyt duża temperatura lub niewłaściwe ciśnienie wody w piecu (za małe, za duże) powoduje zaświecenie kontrolki sygnalizującej rodzaj błędu i włączenie sygnału dźwiękowego, a także wyłącza urządzenia sterowane przez piec. Alarm nie pracuje w trybie R.
    Dodatkową funkcją, nie posiadaną przez mój model sterownika, są 2 niezależne czujniki temperatury, powodujące włączanie 2 róznych pomp pojedynczo, lub naraz - wg temperatury. Drugi 'kanał' nie posiada podziału dzień/noc.
  • Poziom 16  
    to jest prawie taki sterownik o jaki mi chodziło
    Czy mógłbyś mi przesłać jego schemat??
  • Poziom 16  
    Jeśli ktoś posiada taki schemat to bardzo proszę o przesłanie