Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kupić to ??? Giga sub ...

j.h.hudy 30 Mar 2006 23:30 1194 10
  • #1 30 Mar 2006 23:30
    j.h.hudy
    Poziom 18  

Mój znajomy przywiózł z niemiec woofer na głośniku 38cm , wymiary tego to ekhm .....80x48x45 bodajże, ogromna skrzynia ,bez b-r

Oto info o nim :

nazywa sie GIGA SUB
    2x4 ohmy, 200WATT, 91dB
    25hz-100hz
    2 pary wejsc i 2 pary wyjsc
    sygnal ze wzmaka do niego a potem z niego na glosniki, moga być satelitki

teraz pytanie , czy warto ?? , znajomy ma domek jedno rodzinny,przy wzmaku 2x60 wat z kolumnami altus 140 jest akcja tego typu że bas schodzi na tyle nisko że nic nie słychać w domu tylko na zewnątrz :| nie wiem jak to możliwe , jak bym to miał podpiąć do wzmaka np. akai am 35 ?? jako kolumny A moje tonsil ton 200 a jako wyjscie B na woofer ?? bo jak podłącze woofer jako przelotke to wtedy wyłączy sie automatycznie basik w kolumnach bo będą one tylko jako satelity :/

znajomy chce za to ekhm ... 170 złotych :D

• #2 31 Mar 2006 07:33
    mrrudzin
    Poziom 39  

Jeżeli możesz wrzucić jakieś zdjęcia - może będzie można powiedzieć coś więcej.
    Z parametrów wynika że jest to rewelacyjny sprzęt. Często jednak producenci mnożą swoje parametry przez tylko sobie znane współczynniki :)
    Podłączałeś to / słyszałeś jak gra?

Cytat:

jak bym to miał podpiąć do wzmaka np. akai am 35 ?? jako kolumny A moje tonsil ton 200 a jako wyjscie B na woofer ??

Wyjścia A i B w wzmacniaczu działają nie do końca tak. Albo wciskasz A i grają kolumny podłączone pod wyjście A, albo wciskasz B (a wyciskasz A) i grają te pod B. Ostatnia opcja to A+B, kiedy to masz specjalnie do tego przeznaczone kolumny. Żeby działało A+B muszą być wpięte głośniki w zaciski A i zaciski B jednocześnie (wtedy pracują połączone w szereg)

• #3 31 Mar 2006 11:53
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pewnie glosnik noname... Jesli buda w miare pozadnie wykonana i ten glosnik w ogle jakos gra - to brac za te pieniadze, mozna potem sie przesiasc na jakis lepszy glosnik i wykorzystac obudowe.

• #4 31 Mar 2006 13:40
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

no jeśli nie slychać wewnątrz pomieszzcenia to mam teorię:
    sub schodzi poniżej 25Hz, wprowadzając ściany, okna i drzwi w rezonans i dopiero one są źródłem dźwieku.Ale ze mnie fantasta.
    Suba nie podłączaj pod wyjścia głośnikowe, ale pod wyjście liniowe, bo chyba dobrze mi się wydaje, że jest to sub aktywny(pisałeś o możliwości podpięcia głośników jako satelit, z cięciem pasma na średnie i wysokie)

• #5 31 Mar 2006 22:22
    j.h.hudy
    Poziom 18  

To sub pasywny a nie aktywny , podpina sie do niego wyjście na kolumny a do niego wpina sie 2 kolumny z ktorych wycinany jest bas !

mrrudzin co ty mówisz żę muszą być specjalne kolumny do wpięcia w a i b ?:|
    zwykłe kolumny można podpiąć ale moje pytanie było inne , JAK TO PODPIĄĆ Z KOLUMNAMI TON 200 ABY NIE POZBAWIĆ ICH BASU ! :)

Fotki niestety nie mam ,skrzynia waży 36 kg

• #6 01 Kwi 2006 13:16
    IrekKo
    Poziom 32  

Aby wykorzystać wyjścia A i B we wzmacniaczu musisz pod A podłączyć Tonsile, a pod B suba z połączonymi szeregowo cewkami.
    Wadą tego rozwiązania jest to , że nie możesz regulować głośności suba niezależnie od kolumn głównych.

• #7 01 Kwi 2006 14:06
    mrrudzin
    Poziom 39  

Cytat:

Aby wykorzystać wyjścia A i B we wzmacniaczu musisz pod A podłączyć Tonsile, a pod B suba z połączonymi szeregowo cewkami.
    Wadą tego rozwiązania jest to , że nie możesz regulować głośności suba niezależnie od kolumn głównych.

Do tego część mocy dostają kolumny a część woofer.

Cytat:

AK TO PODPIĄĆ Z KOLUMNAMI TON 200 ABY NIE POZBAWIĆ ICH BASU !

Najlepiej byłoby spreparować osobny wzmacniacz do woofera i dodać mu "aktywność"

Np. jeden z forumowiczów (IREK2) sprzedaje gotowe moduły wzmacniacza + filtry i cała otoczka za nie duże pieniążki. Wystarczy dodać trafo i kawałek blachy (radiator).

Wzmacniacz w tym module to TDA7294 w mostku (więc sub z głośnikami podłączonymi szeregowo (8 ohm) by pociągnął).
    Możesz regulować pasmo odcięcia (jest filtr) i głośność niezależnie od reszty zestawu audio.

• #8 02 Kwi 2006 00:02
    j.h.hudy
    Poziom 18  

IrekKo napisał:

Które cewki trzeba połączyć szeregowo ?

• #9 02 Kwi 2006 07:54
    mrrudzin
    Poziom 39  

Cytat:

Które cewki trzeba połączyć szeregowo ?

Te dwie:
    Cytat:

nazywa sie GIGA SUB
    2x4 ohmy, 200WATT, 91dB

i dwie z kolumn.
    Ważne żeby zachować odpowiednie fazowanie (łączyć + z - kolejnej kolumny)
    Wada: tracisz efekt stereo.

• #10 02 Kwi 2006 08:09
    xsoft1
    Poziom 13  

Witam.
    Mam podobne "cudo".Producentem jest firma CANTON.Jeśli spodziewasz się po tym subie jakiegoś superdźwięku,to z pewnością będziesz zawiedziony.W środku siedzi głośnik dwucewkowy,co już powoduje pewne zniekształcenia,oraz dwie zwrotnice z wyjściami średnio-wysokotonowymi.W sumie "na ucho" nie brzmi to najlepiej.Ja za swój dałem stówkę i nie uważam,że był to interes mojego życia.
    Pozdrawiam.

• #11 02 Kwi 2006 09:20
    IrekKo
    Poziom 32  

hudy - zrób tak:
    Wejścia do suba łączysz razem seregowo i podłączasz do jednego z wyjść B we wzmacniaczu (jeszcze lepiej byś zrobił jakbyś rozebrał suba, wywalił wszystlo ze środka i wewnętrznie połączył cewki głośnika szeregowo i dokupił filtr do suba o impedancji 8Ω i odcięciu w granicach 150-250Hz).
    Kolumny główne podłączasz normalnie do wyjść A wzmacniacza.
    Odpowiednie sfazowanie suba z głównymi kolumnami musisz dobrać doświadczalnie poprzez odsłuch.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME