Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

komp nie czyta nieorginalnych płyt

Rewus 31 Mar 2006 14:27 1498 12
    Rewus
    Level 12  
    kolega ma laptopa i taki oto problem... komp nie chce za żadne skarby czytać płyt nieorginalnych, choćby były świeżo nagrane a płyta była i stanie idealnym, czyta natomiast płyty orginalne nawet bardzo porysowane.
    Co jest tego przyczyną i jak to usunąć?
    serwisor
    Level 29  
    a napisz coś więcej....

czy dzieje sie to w przypadku 1,2.....20 płyt.
    pozatym jaki system, i czy nagle przestał czytać czy po wgraniu czegoś itd.
    Rewus
    Level 12  
    z tego co mi wiadomo to od samego początku i w każdym przypadku, nie czyta żadnej nieorginalonej płyty... napęd to nagrywarka dvd, zainstalowany jest win 2000 gdyż tylko takiego udało się koledze załatwić orginalnego.
    Pozatym laptom zachowuje siędziwnie a mianowicie jak się go podniesie podczas pracy to się wyłancza.
    Spajki3
    Level 10  
    ja proponuje dac go do rpzeglądu jeśli jest nowy a jeśli nie i sam się znasz na tym to mozesz sam do niego zobaczyć.Moze coś nie łączy?jak miałem podobnie ale z PC-tem jak tylko go ruszyłem to sie wyłączał.Rozpiołem wszystko i jeszcze raz go poskładałem i do tej pory jest oki.a co do CD-Romu to powiem Ci ze moj kumpel ma ten sam problem choć ma nową nagrywarke.Nie wiem niestety od czego to zalezy.Pozdrawiam
    KwaseeeeczeK
    Level 11  
    może od zabezpieczeń dvd'ka bo kuzynka ma to samo
    Rewus
    Level 12  
    a mozecie podac mrki tych nagrywarek i jesli jestsescie w stanie to rowniez i modele, moze jest to jakas speczficzna grupa z ktora sa tego tzpu problemy
    piooo
    Level 29  
    Ja myślę Kolego Rewus , że Wasze komputery i napędy są marki X , więc po sprawdzeniu u wróżki otrzymałem diagnozę ,że jest to zupełnie normalny objaw, pozdrawiam
    Cyborg_3D
    Level 21  
    Moze jakies zabezpieczenie dziwne ? Kto to wie co robią teraz...
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Kolego Rewus, niech kolega przestanie się wygłupiać! To nie komputer czyta płyty lecz napęd optyczny. Proszę podać oznaczenie tego napędu optycznego. Dodatkowo proszę podać, jak długo napęd już pracuje i kiedy ostatnio był czyszczony?
    Rewus
    Level 12  
    nie znam obecnie moedlu nagrywarki bo to kolegi laptop ale w pazdzierniku mialem praktyke w sklepie komputerowym z serisem i pamietam ze przyszedl jakis koles z takim samym problemem i mowil ze ma kompa nowiuskiego kupionego kilka dni predzej i od kilku dni nie moze sobie z tym problemem poradzic a skoro byl nowy to dziwne zebz nie czytal jakis plyt, szkoda ze tedyz nie zainteresowalem sie tym bo nie sadzilem ze mi sie to przyda. Pozyatym widac ze wiecej osob ma z tym problem. i juz wyzej napisalem ze czyta porysowane, nawet w duzym stopniu ale tylko orginaly wiec czemu mialby w tym wypadku nie czytac piracikow:?:

Moderated By jankolo:

Niechlujstwo!!

robball
    Level 21  
    Czy ta nagrywarka nie czyta płyt nawet na niej nagranych?
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Rewus wrote:
    czyta porysowane, nawet w duzym stopniu ale tylko orginaly wiec czemu mialby w tym wypadku nie czytac piracikow:?

Mianowicie temu, że oryginały mają zupełnie inne własności optyczne nośnika niż płyty nagrywane przy pomocy nagrywarki. Objaw, o którym kolega pisze, są dość typowe dla słabo świecącego lasera, zmatowiałych soczewek lub zabrudzonego układu optycznego.