Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wzmacniacz do suba na tesla KD503

darkone 31 Mar 2006 15:20 1743 2
    darkone
    Level 23  
    Witam. mam subwoofer na glosniku STX 25-100-8SC, chcialbym zrobic dla niego wzmacniacz na tranzystorach Tesla KD503.
    chcialbym zeby to bylo cos na styl Jabela, mam oprocz Tesli tez tranzystory BD911 i 912 wiec mozna by je wykozystac jako sterujące, chcialbym jakis prosty schemat bez zadnego zabezpieczenia, jedyne co by mi bylo jeszcze potrzebne to przetwornica z 12v np na +/-30-40v. bardzo bym prosil o jakis schemat samego wzmacniacza jak i przetwornicy. to ma byc sub do samochodu. tak bardzo mi na mocy nie zalezy jak na tym zeby grał i mało sie grzał.mysle nad 50-70W rms 4R.z gory dziekuje
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    tom1eczek
    Level 20  
    tranzystory mają w sobie to coś, ze je lubię. jesli jednak ma być przetwornica (na scalaku oczywiście) to mi sie nie marzy.

ja bym zastosował tda 1562Q. daje on 50-60 w na 4Ω. wspomne ze pracuje w klasie H przez to ma tak duza moc. Te wspomagające kondensatory powinny być większe niz w nocie katalogowej, wtedy obnizymy czestotliwosc graniczną i podniesiemy moc szczytową. ciągłej nie bo mamy max moc strat i prąd.
    darkone
    Level 23  
    ale ja bym chcial wykozystac te tesle ktore mam , jakis schemacik zebym mogl to zrobic na 1 plytce a potem podpiac do akumulatora, nie chce TDA od kiedy zbudowalem 2 jabele J35