Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polepszenie odbioru stacji TV

edi22 31 Mar 2006 15:42 1476 7
 • #1
  edi22
  Level 11  
  witam,

  Kwestia jest teg typu, czy oferowane wzmacniacze do telewizyjnych instalacji antenowych zdają egzamin co do faktycznie zadowalającej jakości odbioru. Mam antene szerokopasmową na balkonie ma kawałku rurki i w niej wzmacniaczyk w puszce na jakies 25 dB. na najbliższym Tv jakoś to wszystko działa, ale na oddalonych tv śnieg. Czy jest faktycznie sens dołożyć między antene a dalsze TV wzmacniacze. Prosze o odp. ludzi ktorzy juz sie z tym spotkali, o ile wiem to wzm. takie wzmacniają i sygnał użyteczny i szum, dlatego tu moje wahania.

  pozdrawiam
 • #2
  lgy1
  Level 21  
  Antena siatkowa do kosza polecam zamontowac antene wieloelementową typu YAGI i powinno się nawet obejśc bez wzmacniacza .Sama z siebie ma duży zysk i jest kierunkowa ustawisz na nadajnik i ma działac.
 • #3
  edi22
  Level 11  
  a drogie takie są?
 • #5
  kasprzyk
  Electrician specialist
  Witam

  Nie musisz zmieniać anteny - jeżeli na 1 tv obraz jest zadawalający, pozostaje tylko kwestia podziału i wzmocnienia sygnału.
  Narysuj schemat Twojej instalacji - jakie elementy, jakie długości przewodów, a nie powinno być problemu z udzieleniem Tobie pomocy.

  Pzdr
 • #6
  edi22
  Level 11  
  witam, instalacja wygląda tak:

  e gniazdka to jakies dziadostwo, ale są w ścianie jak cala instalacja i nie chcialbym robic rujnacji w domu, mam natomiast dojście do rozgałęźników i odcinka kabla zaraz za anteną

  pozdrawiam
 • Helpful post
  #7
  kasprzyk
  Electrician specialist
  Witam

  Zasyłam schemacik po "przeróbkach"

  Wzmacniacz najlepiej regulowany Vectora lub telmora np.: http://www.telmor.pl/WK/Karta?gr=101&deal=Telmor


  Jednak zanim zakupisz - powinieneś wszystkie połączenia, wtyczki, złącza, połączeniówki, gniazdka sprawdzić, pomierzyć ich tłumienność (niestety potrzebny miernik)
  Wzmacniacz sprawdzi się, pod warunkiem, że wszystkie sygnały są mniej więcej na równym poziomie - inaczej może wystąpić przesterowanie.
  Powodzenia