Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana wentylatora chłodnicy Golf 3

31 Mar 2006 16:17 10393 4
  • Poziom 14  
    Witam mam poważny problem. Mam padnięty wentylator główny na chodnicy. Musze go wymienić przed idącymi upałami. Mam golfa mk3 z 1997 roku z klimą. Patrząc na cały plastik do którego jest przymocowany główny wentylator razem z drugim wiatrakiem napędzanym paskiem to widzę że stanowi całość przodu. Jak się wyciąga ten wiatrak? Czy jest konieczne wyciągnięcie chłodnicy?

P.S
    Jeśli ktoś posiada nową książkę to ja bym bardzo prosił o przesłanie skanu strony z wymianą wiatraka. Golf mk3 z roku 1997 z klimą
    Z góry dzięki za pomoc
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Chłodnicę trzeba wyjąć na zewnątrz po uprzednim odpięciu węży wodnych. Jak napisał elektrit, nie obejdzie się bez demontażu przodu auta łącznie z reflektorem.
    Wyjęcie chłodnicy ułatwi ponadto poluzowanie belki przedniej mocującej zderzak - wystarczy z jednej strony.
    Demontaż i ponowny montaż nawet nie zajmuje dużo czasu i nie jest aż tak skomplikowany jak się początkowo wydawało.
    Życzę powodzenia.
  • Poziom 14  
    Problem polega na tym ze mam klimatyzacje a to wszystko komplikuje. Jest tam doczepiona dodatkowa chlodnica do klimy. Jesli ja odepne to co z niej wyplynie? jaki plyn?
  • Poziom 14  
    Sprawa dawno rozwiazana. Udalo mi sie wymienic bez demontaru chlodnicy, spuszczania plynow ITP :)