Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

satellite AJ-1822 Jak działa regulacja balance ?

31 Mar 2006 18:40 1325 5
  • Level 15  
    witam. wlasnie rozebralem takie tanie radio samochodowe bo mi nie chce działać lewy kanał - myśle że to potencjometr sie zepsuł bo czasem ruszając niem cośtam gra..
    Ale mam takie pytanie: jak w tych badziewiach ten regulator działa?
    Bo dla mnie to wygląda tak że jeden kanał jest podłączony ze scalaka(wzmacniacza) od razu do wyjscia a drugi przez ten właśnie potencjometr.. troche dziwne. może to jest jakaś oszukiwana regulacja?albo mi sie coś pochrzaniło...
    Jak to można naprawić? i czy ewentualnie można ten potencjometr zmostkować lub wsadzić tam jakiś rezystorek żeby grały dwa kanały równo?

pozdrawiam
  • Level 14  
    Wyjście przez potencjometr to chyba raczej nie uda radzę jeszcze popatrzeć.
  • Level 15  
    ok pomylka . jak se walnąlem browarka to od razu zauwazylem że to nie ten potencjometr :-)
    Ale wątpie żebym dostał gdzieś taki . Lepiej próbować go naprawić czy pozwierać rezystorami?
  • Level 14  
    Trochę jest to mozolne ale czasami udaje się je naprawić , tylko trzeba uważać , jak dla siebie to się opłaca .
  • Level 32  
    Potencjometr z dawcy i max 20 minut roboty o ile to wina potencjometru bo w tego rodzaju sprzęcie to czas równy ze zdjęciem dekli i poprawieniu smarków a nie lutów jest bardzo prawdopodobny.
  • Level 15  
    no więc trzeba rozebrać potencjometr , wyczyścić, nasmarować i złożyć tak? coś mi sie wydaje że grzebanie w takim potencjometrze zajmie więcej niż 20 minut. ale dzięki
    pozdrawiam