Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moje kolumny

MormoN 31 Mar 2006 18:50 7710 26
  • #2 31 Mar 2006 18:55
    Rabe
    Poziom 15  

Ten głosnik basowy tu niepasuje psuje estetyke całego wykonania a jesli chodzi o jakoś grania nie mi oceniać nie słyszałem. Ten głosnik nadawał by siedo subwofera

• #3 31 Mar 2006 19:04
    Cyborg_3D
    Poziom 21  

Moim zdaniem, niewiele tu estetyki... A te przetworniki, to niewiadomo co !

Wyliczyles chociaz obudowe ?

• #4 31 Mar 2006 19:10
    elektronik_lol
    Poziom 16  

Elo co to jest za wysokoton?? Ogólnie to wykonanie jest spoko.pozdrawiam

• #6 31 Mar 2006 19:21
    MormoN
    Poziom 10  

nic nie wyliczałem... wszystko jest zrobione "na pałe" :) Nawet potrafią wprowadzić troche wibracji... ale zadna rewelacja :) wymiary to 100x30x30. głośniki kupiłem bez wiekszych przemyśleń. 15 minutowe zakupy i miałem mój wymarzony sprzęt :) Ale w planach jest już kolejna konstrukcja. Tym razem bedzie juz bardziej przemyślana.

• #7 31 Mar 2006 21:25
    krzych.k
    Poziom 15  

Kolego NormoN niestety taką konstrukcją nie zachwycisz użytkowników elektrody. Jak Cię natchnie na następne konstrukcje, to nie rób tego na pałę - jak napisałeś, tylko poczytaj najpierw elektrodę. Efekt będzie pewnie godny uwag merytorycznych na forum. Nie zrażaj się, ale na razie to nie ma się czym chwalić. Pozdrowienia.

• #8 01 Kwi 2006 12:57
    MormoN
    Poziom 10  

Dzieki! I tak nie spodziewałem sie innych opini na forum :) Pozdrawiam!

• #9 01 Kwi 2006 13:03
    Mis_Audio
    Poziom 11  

Najładniejsze to wykonanie... Pozdrawiam
    Mis_Audio

• #10 01 Kwi 2006 13:21
    Paweł007
    Poziom 22  

Jak tu niepatzrec to niepasuje ten głosnik do reszty, poprostu zmien bude na cos efektowniejsszego. Oczywiscie to moje zdanie.

• #11 01 Kwi 2006 14:31
    wiwo92
    Poziom 12  

wykonanie - szkoda gadać, nie wiem czy to fornir czy okleina ale te aluminiowe kontówki? Po co to??

Co do przetworników to się nie wypowiadam :(

Włożyłeś w to troszke kasy, nie lepiej było przemyśleć wszystko policzyć i zrobić podobnym kosztem dużo lepszej konstrukcji?

• #12 04 Kwi 2006 18:11
    Armosus
    Poziom 26  

Jak dla mnie jako pierwsza konstrukcja jest ok. Bo jak widze ze ktos wsadza glosnik do pufy daje niebieskie ledy i mowi ze ma suuuuper basiczek to cos mnie strzela. Twoje kolumny prznajmniej jakos wygladaja, a na tym basowcu to przy lepszej obudowie niektorzy fajne suby robili. W porownaniu do niektorch pierwszych konstrukcji to to jest hi-end.

Zycze powodzenia przy next konstrukcjach.

• #13 05 Kwi 2006 07:56
    kiepol
    Poziom 16  

Wydałeś pewnie kupę kasy na te boschmanny, a tak naprawdę to nic dobrego Ci z tego nie wyszło... Następnym razem proponuję dogłębnie przemyśleć całą konstrukcję... Z tego basowca radziłbym Ci zrobić subwoofer do autka i sprzedać na allegro - może odzyskasz chociaż połowę pieniędzy, a z pozostałych głośników, zrobić satelitki i też opchnąć :D Pozdrawiam

• #14 05 Kwi 2006 13:02
    lambers
    Poziom 12  

Dajcie spokój ;)
    Chłopak, pewnie sporo zainwestował czasu, sił i materiałów, żeby to zrobić.
    Wspierajmy go radami, zamiast raczyć krytyką.
    Pozdrawiam konstruktora i życze dalszych owocnych poszukiwań w dziedzinie akustyki.
    Na sam projekt nie będę się wypowiadał, gdyż nie jestem żadnym fachowcem w tej dziedzinie, jednak dla mnie liczy się zapał i chęć robienia czegoś więcej niż oglądania telewizji.
    Keep workin'

• #15 05 Kwi 2006 14:47
    artczi
    Poziom 10  

Plus dla Ciebie, że wykonałeś samodzielnie to cudo. Reszta daje wiele do życzenia, konstrukcja mogła być bardziej przemyślana. Co do wykończenia to ten Boschmann nie za bardzo pasuje do koloru kolumny. Pamiętaj by następną swoją konstrukcję dogłębnie przemyśleć. Pozdrawiam

• #16 05 Kwi 2006 23:04
    NightHawk121
    Poziom 16  

Ogólnie konstrukcja i wykonanie zasługują na plus (pod względem wizualnym).
    Ale po jakiego lola dałeś taki głośnik ;-)

• #17 06 Kwi 2006 11:30
    lambers
    Poziom 12  

Rób, rób ;)
    I wrzucaj na elektrode mimo wszystko. Wcale to nie zaśmieca serwera, jak niektórzy twierdzą. W końcu jest to dział DIY, a nie konkurs piękności.
    Doświadczeni służcie radą, nie krytyką!
    Pozdrawiam.

• #18 06 Kwi 2006 20:54
    77215
    Usunięty  
  • #19 08 Kwi 2006 19:03
    Mietki
    Poziom 15  

Moim zdaniem nie przemyslana konstrukcja i musze przyznac że szkoda było wydawac na to pieniedzy :/ mozna było zaoszczedzic i kupic kino domowe za 500 zł na bank grało by lepije pozdrawiam

• #20 30 Kwi 2006 16:28
    michał vip
    Poziom 11  

jak na mnie mogles sie bardziej postarac!! ale ogulnie to i tak masz plusa za wytrwalosc

• #22 15 Sie 2008 13:56
    kalasz144
    Poziom 12  

Ważne, że zrobiłeś coś, a nie siedziałeś bezczynnie. Każdy musi od czegoś zacząć. Rzeczy na które zwróciłbym uwagę zostały już opisane przez kolegów wyżej ;)

Bez obrazy, mnie byłoby szkoda tracić wiórówki na takie głośniki :p

• #23 15 Sie 2008 15:08
    Skipior
    Poziom 20  

Lepiej było kupić jakieś tanie chińczyki ;/ Uważam, że jak już coś robić to porządnie, a nie brać się ze byle co...

• #24 15 Sie 2008 16:03
    cmal
    Poziom 15  

Ten niskotonowy, to samochodówka jest???

• #25 16 Sie 2008 02:10
    auroxik
    Poziom 26  

Szkoda żę zrobiłeś coś na odwał sięw sensie by mieć i by grąło:)
    No ale cóż życze powodzenie i aby nastepna konstrukcja była z przylozeniem sie i z dobranymi dobrze przetwornikami

• #26 16 Sie 2008 10:08
    Rocky Horror
    Poziom 30  

Pewnych głupich błędów dało się uniknąć bez wpływu na ogólne koszty. Jak choćby rozmieszczenie głośników. Czemu początkujący konstruktorzy mają tendencję do rozrzucania głośników po całej przedniej ścianie, zamiast zgromadzenia ich możliwie blisko siebie, jak jak być powinno :| ? Drobne niedopatrzenie psuje cały efekt, niestety.

• #27 16 Sie 2008 15:24
    Cyborg_3D
    Poziom 21  

A teraz popatrzcie na date wcześniejszych postów. I pomyślcie, czy dwa lata to dużo, czy mało...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME