Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaby sygnał z kablówki Vectra

31 Mar 2006 22:46 1710 10
  • Poziom 10  
    Czesc jestem tutaj nowy. Mam taki problem chodzi o to ze mam podlaczone 2 telewizory do kablowki(vectra)i na jednym telewizorze snierzy mi obraz na kilku kanalach i jakosc odbioru jest duzo slabsza. Czy mozna jakos wzmocnic sygnal?dodam ze przy przerabianu uzylem trojnika.Natomiast na 2 telewizorze jakosc jest idealna.Czy mam zmienic trojnik??a jesli tak to na jaki??czy uzyc jakiegos wzmacniacza.
    Z gory dzieki za odpowiedz
  • Specjalista elektryk
    Witam

Sprawdź wszystkie połączenia - zamień wyjścia na rozgałęźniku - wtedy upewnisz się co ma winę.

Jeżeli rozgałęźnik - zakup na wtyki typu "F" np telmor, multiline, tratec

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Wszystko jest dobrze podlaczone.Rozgaleznik jest na wtyki firmy telemor.Moze zamiast trojnika powinienem zastosowac rozgaleznik ze wzmocnieniem sygnalu??
  • Poziom 19  
    zastosuj rozgaleznik sygnalu o niskim tłumieniu!!kupoujac odczytaj dB,sprawdz jakosc polaczen kabnli z tym rozgaleznikem i mysle ze powinno pracowac bez uwag!!powodzenia!!
  • Specjalista elektryk
    kris85 napisał:
    Wszystko jest dobrze podlaczone.Rozgaleznik jest na wtyki firmy telemor.Moze zamiast trojnika powinienem zastosowac rozgaleznik ze wzmocnieniem sygnalu??

Witam

Jeżeli masz założony rozg 1/2 telmora i jego parametry są prawidłowe, nie kupisz innego o mniejszym tłumieniu.
    Jakie masz odległości między rozgałęźnikiem a 1-szym tv (tym co działa dobrze) a rozg i 2-gim telewizorze (tym ze złym odbiorem) ????
    Czy jest założony ten sam przewód?

Jeżeli twierdzisz, że wszystko masz połączone prawidłowo - pozostaje tylko uszkodzony przewód, chyba że jego długość jest znacznie większa od długości przewodu od rozg do pierwszego telewizora.

Czy masz w kablówce usługę telefonu lub internetu?

Narysuj jak masz wykonaną instalację.
    Pzdr
  • Poziom 10  
    Telewizor, ktory dobrze odbiera oddalony jest od trojnika 5m, a ten co gorzej odbiera 1m.Przewody sa takie same i na pewno nie sa uszkodzone.
  • Specjalista elektryk
    Witaj

Kolego - wszystko wskazuje na jakiś błąd w połączeniu lub... gorsza sprawa - uszkodzony telewizor - zamień je miejscami - a wszystko się wyjaśni ;)
    Na pewno nie potrzebujesz wzmacniacza
    Pzdr
  • Poziom 10  
    Jezeli zamienie je miejscami to ten co dobrze odbiera bedzie zle i na odwrot.Poprostu sygnal wychodzacy z trojnika jest slabszy od sygnalu, ktory wychodzi z drugiego gniazda.
  • Specjalista elektryk
    kris85 napisał:
    Jezeli zamienie je miejscami to ten co dobrze odbiera bedzie zle i na odwrot.po prostu sygnal wychodzacy z trojnika jest slabszy od sygnalu, ktory wychodzi z drugiego gniazda.

Witam

Drugiego "gniazda" czy wyjścia trójnika?

Wypnij trójnik - połącz na "krótko" przewód wejściowy z tym telewizorem co źle odbiera - jeżeli obraz będzie ok - rozg do wymiany.
  • Moderator
    Jedynym urządzeniem w tym wypadku do rozdzielenia sygnału jest RM2F firmy Telmor. Zadne trojaki , odgałęźniki tylko to co napisałem. Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Bardzo dziwne , RM-2f ma straty 3,7 dB , , a jaki masz rozgałęziacz mulimedialny ? tez telmor ? pewnie GMF-350/353 , ewentualnie z końcówka A . ale też mogą być inne .Ale tam straty są nie wielkie , ale wychodzi na to że syganł jest słaby i każdy dodatkowy metr kabla powoduje pogorszenie syganłu ... , dlatego sprawdziłbym to tak podłącz TV ten co śniezy bepośrednio przy wyjści z rozgałęźnika , i jezeli bedzie dobrze to oznacze że sygnał tarci na kablu i jednym z rozwiazań jest to : http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=97054986 .