Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Unimor Siesta2 M448TS - brak wizji i fonii

31 Mar 2006 23:04 1317 6
  • Poziom 27  
    Witam mam ten telewizorek i objaw mam następujący gdy wylączam z trybu czuwania na tryb pracy nie ma obrazu fonii i stuka cos w glosniku ,,aha slychac jak przetwornica probkuje i nie moze sie uruvhomic dioda przy wlanczaniu nawet nie mrugnie mysle ze jest to wina czegos w okolicy prztwornicy i w zimnych lutach ale jezeli nie byly by to luty to coz to moze byc prosze o sugestie czytalem ze moze byc uszkodzony trafo powielacz ale jeszcze jakby co to sprawdze oczywiscie profilaktycznie wymienie elektrolity w czesci wtornej jakby co to dam znac jutro zabieram sie za ten tv i wlasnie do was kieruje prosbe o jakies sugestie z gory dziekuje :D:D
    Pozdrawiam konti

Moderowany przez Jaś Kula:

Przeczytaj regulamin https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php szczególnie punkt 3 . Tytuł poprawiłem

• Pomocny post
    Poziom 29  
    Witam!
    Moja propozycja jest taka na początek proszę sprawdzić hota, diody po stronie wtórnej przetwornicy nie wykluczam trafopowielacza.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wymień: C515, C513, R504. Wylutuj zworę z78 i na C522 podłącz żarówkę 60W. Zasilacz powinien wystartować - sprawdź napięcia. /121, 24, 15, 5V/. Sprawdź czy po włączeniu do pracy masz 12V na C525 /LM317/.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: TV
  • Poziom 27  
    witam mialby ktos schemat do tego tv bardzo bym prosil o udostepnienie daje 20 punktow jakby co to na PW

hallo czy ktos tu jeszcze zaglada??

Pisanie postu pod postem.
    Należy używać przycisku ZMIEŃ.
    Scaliłem dwa posty. [h]
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Witam.
    W bazie elektrody masz NEPTUN 645/845, jest bardzo podobny.
    Napięcie U1 w M448 wynosi 121V a w M645 -148V.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    oki wymienilem to co podal poprzednik i wszystko dziala wymienilem tez kondensator 1uF i hula dzieki za pomoc