Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault nevada za dużo pali. Czy to lambda? Jaka może być przyczyna?

31 Mar 2006 23:31 1331 1
 • Level 2  
  za duzo pali........ na 80 km spaliła 13 litrów........czy to lambda? a może inna przyczyna?

  od czasu do czasu obroty podnosza sie z 800 na 1200 - 1500....na jałowym!!!!! dziwne  parametry: 1992 rok, 2165ccm benzyna wielopunkt.....
  :cry::cry::cry::cry:
  [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 15  
  Witam.

  Nie wiem jak tam Reno bo przestałem sie interesować dawno autami tej marki.
  Ale jak to bywa w autach zasilanych wtryskiem elementem odpowiedzialnym za wolne obroty jest slinik krokowy. Ma również wpływ na zużycie paliwa. Ale czy aż tak znaczne?
  Jeżdząc samochodem z uszkodzonym silnikiem krokowym zauważyłem zwiększone zużycie paliwa w cyklu miejskim, na trasie było bez zmian.

  Warto zdobyć trochę inforamcji na temat sterownika w Twoim samochodzie tzn czy można odczytać kod błędu. Znacznie ułatwia to ustalenie potencjalnej usterki.

  Tajemnica polega na tym że dawką paliwa zarządza sterownik (komputer) który dozuje dawkę paliwa w zalezności od tego jakie informacje otrzyma od czujników: tempertury, pot/przepustnicy, przepływomierza powietrza, sondy lambda. Na podstawie tych inforamcji sterownik zarządza czasem otwarcia wtrysku i regulacją składu mieszanki.

  Większość tych podzespołów można sprawdzić samemu. Wystarczy do tego najprostszy miernik uniwersalny i wiedza na temat wartości jakie powinny mieć poszczególne elementy. Inforamcji na ten temat można szukać na forach lub książkach " sam naprawiam - reguluje"

  pozdrawiam