Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łożyska bębna Indesit WN471XW

pg55 31 Mar 2006 23:52 3797 7
  • #1 31 Mar 2006 23:52
    pg55
    Poziom 13  

Proszę o podpowiedź jaki typ łożysk jest w tej pralce? Czy przy wymianie łożysk trzeba wymieniać jakieś uszczelki (simmeringi)?
    W jakiej kolejności zdemontować stare i włożyć nowe łożyska?
    2 lata temu gostek z punktu usługowego wymienił te łożyska i już mają spory luz, a orginały wytrzymały 7 lat.
    Przy okazji. Z pralki zalatuje nieprzyjemny zapach (coś jak zgnilizna). Jak go zlikwidować?
    Pozdrawiam.

Moderowany przez skryn:

Treść tematu poprawiłem.
    Wpis dokonano 05.03.2007 19:16

0 7
  • #2 01 Kwi 2006 00:44
    eeban
    Specjalista AGD

Przy okazji. Z pralki zalatuje nieprzyjemny zapach (coś jak zgnilizna). Jak go zlikwidować?
    Pozdrawiam
    .
    kupić środek do czyszczenia i zrobić pranie min.na 70°C
    wpisz prawidłowy model do twojego merloni się nie przyznaje:cry:

0
  • #3 01 Kwi 2006 00:59
    samsu100
    Poziom 22  

Myślę że chodzi o pralkę WN471XW bardzo leciwy model. Łożyska jak mnie pamięć nie myli to były 6204 i 6203 a simmering 25/25x47x10. Problemem w tej pralce oprócz wymiany łożysk może być już korozja zbiornika, który jeszcze był emaliowany. Szczególnie tylnej pokrywy w miejscu mocowania grzałki i czujki termostatu.
    Przy wymianie łożysk koniecznie trzeba sprawdzić stan ośki bębna, gdyż po jednej już wykonanej kiedyś wymianie łożysk może wykazywać ona wytarcie w miejsce osadzenia łożyska tego większego (6204). Oprócz tego koniecznie trzeba ocenić stan pierścienia z którym współpracuje warga simmeringu. Gdy widoczny jest kanałek lub wytarta powierzchnia
    nowe uszczelnienie długo nie wytrzyma.
    pozdr. Andrzej

0
  • #4 05 Mar 2007 13:18
    pg55
    Poziom 13  

samsu100 napisał:
    Myślę że chodzi o pralkę WN471XW bardzo leciwy model. Łożyska jak mnie pamięć nie myli to były 6204 i 6203 a simmering 25/25x47x10. Problemem w tej pralce oprócz wymiany łożysk może być już korozja zbiornika, który jeszcze był emaliowany. Szczególnie tylnej pokrywy w miejscu mocowania grzałki i czujki termostatu.
    Przy wymianie łożysk koniecznie trzeba sprawdzić stan ośki bębna, gdyż po jednej już wykonanej kiedyś wymianie łożysk może wykazywać ona wytarcie w miejsce osadzenia łożyska tego większego (6204). Oprócz tego koniecznie trzeba ocenić stan pierścienia z którym współpracuje warga simmeringu. Gdy widoczny jest kanałek lub wytarta powierzchnia
    nowe uszczelnienie długo nie wytrzyma.
    pozdr. Andrzej

Tak, to dokładnie WN471XW. Zbiornik ze stali nierdzewnej.
    Proszę o potwierdzenie czy wymienione typy łożysk i simmeringu są właściwe.
    Proszę o radę, czy w przypadku wytartej ośki i pierścienia simmeringu, jest sens naprawiać tą "staruszkę", czy raczej kupić nową. Jakie mogą być orientacyjnie koszty części?
    Pozdrawiam.

0
  • #5 05 Mar 2007 15:59
    eeban
    Specjalista AGD

jeśli tylko łożyska >>>warto koszt części max 60 pln

jesli uszkodzona ośka ???? czemu zwlekałeś pytałes się o to rok temuŁożyska bębna Indesit WN471XW

0
  • #6 07 Mar 2007 20:35
    tedi48
    Poziom 11  

jesli oska to mozna uratowac przez dotoczenie pierscienia izalozenie gomiedzy wewnetrzne pierscienie lozysk wymiar musi byc taki ze po skreceniu nakretka wewnetrzne pierscienie beda unieruchomione bokami sposob ten byl opisany w zrob sam a zimering niewbij do konca zeby nie chodzil wstarym rowku dobrz jest wypolerowac dluzej bedziechodzic ja w swojej wiatce rocznik 87 tak zrobilem i ostatnie lozyska i zimering wymienialem 10 lat temu lozyska kupuje nie wserwisie tylko z hurtowni maszyn

0
  • #7 07 Mar 2007 21:03
    mirofalcon
    Poziom 24  

proponuje napawać i dotoczyć na wymiar w miejscu osadzenia łożyska, tuleje mosiężną ztoczyć na mniejszy rozmiar i dobrać zimering do tej średnicy, ja płaciłem u tokarza za taki zabieg 40zł

0
  • #8 27 Lip 2011 10:49
    pg55
    Poziom 13  

Zamykam temat.

0