Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z synchronizacją procesów.

jahoo 01 Kwi 2006 00:00 762 3
 • #1 01 Kwi 2006 00:00
  jahoo
  Poziom 15  

  Witam, mam mały problem z synchronizacją procesów. Mam takie coś:
  Problem z synchronizacją procesów.
  Nie mam dostępu do sterowników żadnej z pokazanych jako okręgi maszyn, tylko do ich włączników (czerwone strzałki) oraz dostaję informację zwrotną o zakończeniu procesu przez maszynę A (zielona strzałka). Maszyna B wymaga, aby przez cały czas trwania procesu linia sterująca miała stan wysoki. Na dzień dzisiejszy po prostu przez cały czas trwania procesu operator trzyma przycisk start, zamykając obwód.
  Maszyna A potrzebuje tylko jednego przyciśnięcia przycisku start, sama wyłączając się po zakończeniu procesu. Informacja zwrotna którą uzyskujemy z maszyny A to napięcie: wysokie przez czas trwania procesu i niskie po jego skończeniu.
  Problem:
  Mam skonstruować włącznik wspólny do obu procesów wg schematu działania:
  1. Wciskam start( nie przytrzymuję), najpierw uruchamia się proces na maszynie B, po pewnym czasie (około 1,5sek. ) uruchamia się proces na maszynie A.
  2. Gdy maszyna A skończy działanie maszyna B powinna się wyłączyć sama.
  Dodam, że obwód sterowania zasilany jest dla obu maszyn napięciem stałym 24V, informacja zwrotna napięciowa z maszyny A ma około 5V w stanie wysokim. Założeniem jest, aby skonstruować to bez użycia mikroprocesora. Słabo znam się na elementach analogowych, stycznikach itp. i nie wiem nawet, czy da się osiągnąć pożądany efekt bez użycia procesora.
  Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu, ew. linki do elementów z których można byłoby próbować coś kombinować ( nie mogę znaleźć przycisku który można byłoby włączyć, potem sygnał "zielony" załączałby np elektromagnes i po jego wyłączeniu przycisk "odskakiwałby") .
  Mam nadzieję, że nie nagmatwałem za bardzo i da się to zrozumieć, jeżeli nie, to przepraszam. Z góry dziękuje za każdą wskazówkę do rozwiązania tego problemu.
  Pozdrawiam
  J.

  0 3
 • #2 02 Kwi 2006 22:27
  118460
  Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  #3 02 Kwi 2006 23:03
  118460
  Użytkownik usunął konto  
 • #4 03 Kwi 2006 00:01
  jahoo
  Poziom 15  

  Bardzo wielkie dziękuję.
  Pozdrawiam
  J.

  0