Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KV-M2521K i pilot RM-816, jak wyszukac stacje

cat84 01 Kwi 2006 00:34 3126 8
  • #1 01 Kwi 2006 00:34
    cat84
    Poziom 10  

witam, mam pilota rm-816 i dziala spoko tylko nie wiem jak zaprogramowac nowe starcje, wyszukuje mi lecac od c01 do c(ilestam) i wyszukuje, wszystko jest dobrze, tylko albo czasami nie ma glosu, ale jak z B/K przejde na to drugie to dziala, ale nie zawsze, i najwazniejsze nie moge znalesc kilku glownych stacji typu TVN, :/ czy jest jakies wyszukiwanie reczne, czy musi szukac po tym Cxx, lub Sxx. czy ktos wie jak to robic??
    pozdrawiam i thx za odp

0 8
  • Pomocny post
    #2 01 Kwi 2006 08:37
    bemo1
    Poziom 24  

Wyszukiwanie ręczne niewieletu zmieni.Mom zdaniem masz uszkodzenie w p. cz.

0
  • Pomocny post
    #3 01 Kwi 2006 23:00
    MirkoRTV
    Poziom 23  

Witam.
    Niektóre stacje - szczególnie na kablowce mogą być odbierane między kanałami C,lub S i wtedy automatyczne szukanie nie zatrzyma się na stacji. Spróbuj wybrać c-- i wpisać numer kanału a potem dostroić się do stacji,chyba że jest uszkodzenie p.cz - najczęściej zimne luty .
    Pozdrawiam.

0
  • #4 02 Kwi 2006 21:56
    cat84
    Poziom 10  

mirek_kosmalski napisał:
    Spróbuj wybrać c-- i wpisać numer kanału a potem dostroić się do stacji
    ok ale jak to zrobic z pilota:/ bo nie wiem, tzn wiedzialbym jakby pilot byl prawidlowo opisany, znalazlem jedynie takie .<-F->. jak sie wcisnie telegazete:D i wtedy stroi automatycznie, ale jak dojsc do strojenia recznego to nie mam pojecia

ew, macie schemat do tego tel bo ja nigdzie znalesc nie moge;/ to bym te luty poprawil:D

0
  • Pomocny post
    #5 04 Kwi 2006 16:32
    bemo1
    Poziom 24  

Do poprawienia zimnych lutów wystarczy odsysacz, cyna, lutownica.P.CZ. do metalowy domek koło głowicy w. cz. , do której wkładamy kabel antenowy. Wylutuj go z płyty głównej TV, zdejmij 2 szersze dekielki i jak radzą koledzy dobrze polutuj ,boczne masy z każdej strony.Następnie polutuj wszystkie filtry,nawet jeżeli wydają się w porządku.Przypadkiem nie kręć filtrami! Powodzenia.

0
  • #6 10 Kwi 2006 18:37
    cat84
    Poziom 10  

no niestesty to przelutowanie nie dalo tego efektu co trzeba,
    wyszukuje mi tak jak wczesniej, widze obraz ale nie ma dzwieku, B/G i D/K jak zmienie stystem to go trace, ale tylko na tym co jest dzwiek jest tylko Cxx, a wiekszosc programow siedzi na Sxx, a na Sxx dzwieku nie ma:/

0
  • #7 11 Kwi 2006 07:02
    bemo1
    Poziom 24  

Spotkałem się w soniakach z taką sytuacją. Jest to najprawdopodobnie jakaś wada oprogramowania.Najprościej poprawić to poprzez dodanie fonii równoległej, a przypadku sony wystarczy dołożyć generatorek 1Mhz.

0
  • #8 12 Kwi 2006 00:07
    cat84
    Poziom 10  

ale gdzie dolozyc?? jestem poczatkujacy w tym, i nie chce oddawac tv do serwisu bo taniej bedzie kupic nowy:P a tak to chociaz moge sie pobawic

0
  • #9 13 Kwi 2006 16:17
    bemo1
    Poziom 24  

Najprościej kup konwerter fonii MJM. Ma 3 wyprowadzenia: +12V, wej/wyj [podłączane do IF głowicy] i masę. Prawda,że proste? W razie wątpliwości wejdż w wyszukiwarkę na górze strony i wpisz MJM .W ten oto prosty sposób będzie możliwy odbiór standartu fonii BG I DK automatycznie.

0
  Szukaj w 5mln produktów