Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 306- wolne obroty

01 Kwi 2006 09:28 4484 6
  • Poziom 18  
    Mam 306 1,4 KDX (Saegem)z problemem wolnych obrotów, obroty są ale tylko na ciepłym silniku, co jakiś czas pływają, a nie raz potrafi zgasnąc. W błędach uszkodzenie w obwodzie regulatora obrotów, to podmieniłem regulator i dalej to samo. Do reki oscyloskop i no własnie. Wyszło mi tak że brak sterowań na regulator, jednakże co jakis czas pojawiają sie sygnały sterujące na regulator objawia sie to tym że delikatnie zwiekszy obroty. Np po zwiekszeniu obciążenia silnika (swiatła itp) sygnały sterujace pojawiaja dopiero gdy obroty ok 500 wtedy wysteruje na ok 900. I to mnie dziwi bo z tego co wiem to sygnały sterujace powinny byc cały czas tylko przesunięte fazowo względem siebie, może sie myle w przypadku tego modelu. Wynika że sterownik, problem z tym ze w przypadku tego sterownika jest tu pewien problem z immob, tylko serwis.
  • Poziom 14  
    takie rzeczy sie zdarzaja uszkodzony uklad wzmacnijacy sygnal no jedno
    uzwojenie kaalkulator paskudny do naprawy zalany gumowa masa a pod nia
    elementy-uzywka z wycietym immo ?powodzenia
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Dzięki elektrit za info, własnie wczoraj zrobiłem tak jak pisałes w drugiej wersji tylko ustawiłem ok 900obr, moze za mało. Za naprawe sterownika sie nie biore bo w tym przypadku ciężka sprawa. Chyba że znasz kogoś kto się za to weżmie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    ok dzieki, za wycene odrazu.
  • Poziom 10  
    Ja mam podobne objawy ale niestety nie tylko wolne obroty źle chodzą a cały silnik jak traktor chodzi na wolnych obrotach. Tak jakby nie chodził na jedną świece. Co ciekawe powyzęj 2000 obrotów już jest wszystko ok i ma niby normalną moc. Jednak poniżej 2000 nawet na wyższym biegu to traktor. Czy wymiana cewki coś da?