Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sygnał SAT +antena naziemna w jednym kablu

01 Apr 2006 12:04 2993 4
  • Level 14  
    Witam
    Mam w domu 2 anteny:
    -naziemną - która za pomocą jednego zasilacza i kilku rozgałężników obsługuje 7 telewizorów
    -satelitarną-(CYFRA)-którą rządze ja,ale dzięki podlaczeniu przez wideo wszyscy mogą oglądać to co ja akurat oglądam na Cyfrze.
    Moje pytanie dotyczy tego czy tego systemu z anteny naziemnej można podłączyć za pomocą jakiejś kostki sygnał z anteny SAT-tak aby do każdego pokoju biegły dwa niezakłucające sie sygnały w jednym kablu.Chodzi o to aby kazdy z domowników mógł sobie dowolny tuner SAT (nie chodzi tu o CYFRE),i podłączyc go bez konieczności montowania dodatkowej anteny SAT.
  • Level 17  
    Musisz kupic MULTISWITCH. Mozesz go zamówić z www.dipol.com.pl albo oczywiście z allegro. Podłaczasz pod niego sygnał z konwerterów i z anteny naziemnej. Wszystkie te sygnały trafiają od tego urządzenia do klienta w jednym kablu. Tylko jest mały mankament z polaryzacją. Muszą byc specjalne konwertery z wieloma wyjściami zebyś Ty mógł ogladać sobie program w polaryzacji H a Twoj sąsiad na V.
  • Level 32  
    Nie wiem czy musisz mieć az 7 odbiorników sat? Domyślamsię że jak bedą 3 to już luxus a jak 4 to pewno MAX.!? wystarczy w takim przypadku kupic konwerter Quod z 4 wyjsciami niezaleznymi (4 konwertery w jerdnej obudowie iKoszt ok 200ZŁ i 4 zwrotnice SAT+TV zakończone w tych pokojach co ma być odbiornik sat gniazdem koncowym R+TV+SAT takim "potrójnym". Wszystkie potrzebne elementy znajdziesz na stronie DIPOLA.