Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z CD

edziu 22 May 2003 20:35 1510 6
    edziu
    Level 29  
    witam wszystkim mam problem z radio magnetofonem Philips problem polega że nie czyta płyt CD, Czyściłem laser na sucho nie pomogło potem wymontowałem przedmuchałem śpręzonym Powietrzem i wyczyściłem soczewke delikatnie z spiritusem w wypolerowałem na sucho po tej operacji płyte wczytuje płyte dłogo około 30-45sec pojawi sie ilośc scieżek i całkowity czas puszcze obojętnie któryś scieżke laser się przesuwa ale pojawiają się same 00:00 a nie chce ruszyć a po około 10sec pojawia się znowu ilośc scieżek i całkowity czas płyty i żauwarzyłem dziwny objaw ruchu lasera po puszczenu scieżki laser przesuwa się tak jak by szedł dopoczatku scieżki do kończa i taw wkółko przez około 10sec dopuki nie pojawi się ilośc scieżek i całkowity czas płyty rzuszałem delikatnie reguratorem na laserze i nić nie pomogło czyżby laser bedzie do wymiany przypominam że napewno nie jest wciśniety Pausa 00:00 swieci stale a jak wcisne pause to 00:00 mróga
    waldix

Level 18  
    Ja stawiam na laser, zresztą jak powiedziałeś że po wyczyszczeniu sytuacja się poprawiła to już wskazuje na laser. Miałem identyczny problem ale w akai, też pokazywał same zera i nic więcej, po wybraniu utworu wyskakiwał error. Miałem akurat na podstawienie (laser) i po tym jak to zrobiłem usterka minęła jak ręką odjął. Na początku też nie byłem pewny no bo coś jednak pokazywał, ale jednak była to wina lasera. Możesz jeszcze sprawdzić taśme bo po wyjęciu lasera mogło się coś "naprawić" (znaczy kontakty mogły się poprawić) i dlatego zaczął lepiej działać.
    harry99
    Level 12  
    Po pierwsze lasera NIE MOŻNA!!!! czyścić spirytusem ponieważ zmywasz powłokę antyrefleksyjną. Można to robić izopropanolem. Pogrzeb w archiwum, tam było już parę razy pisane o tym. Przypuszczam, że sama soczewka głowicy laserowej jest już czysta, ale pryzmat znajdujący się w środku będzie brudny. Jeden pyłek na nim w miejscu gdzie odbija się laser i po zawodach. Można go wyczyścić izopropanolem pod ciśnieniem. Po prostu skierować rurkę pod soczewkę i porządnie wypłukać. Inne sposoby bardziej ryzykowne też można stosować, ale z tym kieruję cię do archiwum.
    tknefel - GORKY
    Level 13  
    Soczewke mozna delikatnie wyczyscic rozdarta katka papieru a wlasciwie wloskami powstalymi z przedarcia. Problem jest gdy kurz dostanie sie dalej do srodka na lutra lub pryzmat wtedy trzeba uzyc izopropanolu pod ciśnieniem
    edziu
    Level 29  
    dzeiki za zainteresowanie czyćiłem i niz taże izopropanolu pod ciśnieniem i nic nie pomogło klijentce odałem to radio bo na laser nie stać pozdrawiam wszystkim i dzeki
    tknefel - GORKY
    Level 13  
    A probowales go kalibrowac. Z uplywem czasu zawieszenie glowicy ogniskujacej sie odksztalca. Tam sa takie cztery proste resory przez ktore przeplywa napiecie do cewek. Gdzies nieopodal powinien byc malenki powierzchniowy potecjometr. Pokrec nim delikatnie( przewarznie w prawo o kilka stopni np30.
    edziu
    Level 29  
    tknefel wrote:
    A probowales go kalibrowac. Z uplywem czasu zawieszenie glowicy ogniskujacej sie odksztalca. Tam sa takie cztery proste resory przez ktore przeplywa napiecie do cewek. Gdzies nieopodal powinien byc malenki powierzchniowy potecjometr. Pokrec nim delikatnie( przewarznie w prawo o kilka stopni np30.

probowałem i nic
    kończymy temat bo klijentka wzieła i po sprawie