Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezpieczeństwo taniej przetwornicy 12V/230V

01 Kwi 2006 16:51 2145 2
  • Poziom 15  
    Witam! Przeczytałem masę postów dot. przetwornic napięcia, ale - niestety nie znalazłem nigdzie opisu/relacji z użytkowania przetwornic made by "małe chińskie rączki". Kupiłem taką b tanią (50 zł) przetwornicę - HW75E1 i zasilam z niej laptopa - oczywiście przez oryginalny zasilacz impulsowy. Dlaczego tak? Gdyż uważam, że jest to bezpieczniejsze niż zakup taniego zasilacza 12V - 20 V - w razie "padu" raczej nie psuje się nic dalej. Taką przynajmniej mam nadzieję. W załączniku przesyłam zdjęcia jej. Te scalaki to 2 x TL 494.
    Proszę o opinie Użytkowników/serwisantów takiego oto "wynalazku" :)
  • Poziom 26  
    A jaki jest kształt napięcia wyjściowego?
    Wiesz, albo masz możliwość obejrzenia?

Jaką temperaturę osiągają te małe pseudo-radiatorki podczas obciążenia znamionowego(75W)?
  • Poziom 15  
    Niestety nie wiem, jaki jest kształt napięcia :/

Co do temperatury - tak testy wypadły:
    Przetwornicę obciążyłem prądem ok 0,12-0,15 A - taki pobór ma zasilacz mojego laptopa. Po ok. 1 godziny pracy w samochodzie, w temp. ok 15-18 * przetwronica była ciepła lecz nie gorąca - zimniejsza od zasilacza laptopa "pracującego w domowych warunkach". Co znamienne - zasilacz laptopa był naprwdę chłodny - aż zdziwiony byłem rezultatem. Zdziwiony i pozytynie zaskoczony :)

Teraz doprecyzuję pytanie: czy często się psują takie przetwornice i... z jakim skutkiem dla urządzeń podłączonych pod nie (patrz zasilacz laptopa).