Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PSPice student schematics - kondensator elektrolityczny

02 Kwi 2006 11:46 5246 4
  • Poziom 10  
    Witam

Czy we wspomnianej w tylule wersji PSPice w schematics, jest w jakiej bilibotece kondenstor elektrolityczny? Bo nie moge znalezc? Sciagnalem z forum biblioteki, dodalem plik slb i symbol sie pojawil, ale nie da sie tego symulowac dostaje blad podczas tworzenia netlisty "Part '%s' Not Included in Simulation. Template Attribute is Undefined". Z tego cos sie zorientowalem, to pliki slb,plb maja tylko definicje "graficzna" a nie zawieraja modelu symulacji.
    Kondestator elektorlityczny7 znalazlem w capture, ale tam nie da sie symowlac, wiec to nic mi nie daje. Wie ktos moze wiec, czy jest taki element, albo skad wziasc odpowiednie biblioteki.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Kondensator elektrolityczny można zamodelować za pomocą elementów dostępnych w środowisku PSpice: kondensatora, cewki,rezystora,diody.
    Proponuję poszukać coś na temat "schemat zastępczy kondensatora elektrolitycznego".
  • Poziom 14  
    A czy w PSpice jest coś takiego jak mierniki ??? Chodzi mi tutaj o takie jak się na normalnych schematach maluje czyli okręgi z literkami w środku. bardzo potrzebuje programu, w którym mógłbym narysować właśnie takie schematy... z góry dziękuje za odpowiedź
  • Poziom 11  
    Jezeli chodzi o Twoje "mierniki" to nie ma tam czegoś takiego. przynajmniej ja tego nie zauwazylem. jak juz to są tzw markery ktore po prostu wpinasz w obwod w zadanym miejscu. jezeli uda ci sie odpalic syumlacje, markery te obliczaja rozpły prądów i napięć w poszczególnych gałęziach. to wszystko!! pozdr;)
  • Poziom 9  
    Witam!

mam podobny problem jak kolega Jarek711, potrzebuje zamodelowac w PSpice kondensator elektrolityczny 2n2. Znalazlem taki oto schemat zastepczy:

PSPice student schematics - kondensator elektrolityczny

moje pytanie brzmi: jak mam dobrać parametry

C - pojemnosc kondensatora
    Ri - rezystancja warstwy izolatora (tlenku)
    Rde - rezystancja szeregowa wyrazajaca straty w elektrolicie i doprowadzeniach
    L - indukcyjnosc doprowadzen i elektrod
    D - dioda reprezentujaca biegunowe wlasciwosci kondensatora

aby model odpowiadal rzeczywistej pojemnosci 2n2 ?

Z gory dziekuje za odpowiedz :) pozdrawiam