Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wybrac dobry polski gramofon

02 Kwi 2006 15:26 11583 5
  • Poziom 11  
    Witam
    Przymierzam sie do kupna gramofonu polskiej produkcji.Kwota jaką mogę przeznaczyć to niewiele jakieś 300pln.Nie jestem audiofilem tylko chce posłuchać muzyki na jakimś lepszym sprzętem (obecnie słucham na Bambino 4 -- ach to buczenie).Patrzałem na allegro ale nie wiem jaki model by był dobry.Podoba mi sie gramofon Adam.Co o nim wiecie ??A może coś jeszcze polecicie z zagranicznych modeli???
  • Poziom 16  
    Witam!
    Jeśli chodzi o "Adama" GS 424 to bardzo dobry wybór. Jest to moim zdaniem najlepszy polski gramofon, jedyny, w którym zastosowano bezpośredni napęd talerza, posiada ramię typu "S", kompensację "anti-skating" , dokładną regulację siły nacisku za pomocą przeciwwagi, płynną regulację prędkości obrotowej. Stosowane były różne typy wkładek, MF100-105 Przy zastosowaniu bardzo dobrego przedwzmacniacza korekcyjnego można uzyskać doskonałą jakość dźwięku przy zastosowaniu oryginalnych wkładek, a dzięki ich typowemu mocowaniu za pomocą dwóch śrub nie ma problemu z zamianą na jakiś lepszy model.
    Często "Adamy" pojawiają się na Alledrogo, w chwili obecnej są dwa. Może uda Ci się zmieścić w 300 zł, sprzęt jak najbardziej wart tej ceny.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 28  
    jest jedno "ale". "Adam" już od dość dawna nie jest produkowany i możesz trafić no mocno wyeksploatowany egzemplarz, chodzi mi tutaj o łożysko talerza. jeśli ktoś eksplatował to na sucho , może tam być spory luz. drugim słabym punktem jest mocowanie główki ramienia. potrafi być mocno poluzowane i nie ma szans poprawnie wyjustować całości. poza tym polecam - tak czy inaczej nawet z tymi felerami będzie lepiej niż bambino
  • Poziom 11  
    Dobrze .A jest jeszcze jakis inny dobry polski gramofon godny uwagi???Oczywiście kwota taka sama.
    Za powyzsze odpowiedzi bardzo dziękuje.A tak na boku teraz na allegro są cztery Adam-y.Który byście polecali.???
  • Poziom 36  
    Bambino... o Boże! Nie szkoda Ci płyt? W porównaniu z Bambino każdy gramofon UNITRY z wkładkami magnetycznymi jest o kilka lat świetlnych lepszy niż to na czym teraz odtwarzasz :) . Na Allegro jest czasami sporo polskiego sprzętu, z serii M80xx, czy inne GSxxx który się nada. I to za dużo dużo mniej niż 300zł :)
    Możesz się zainteresować np. Fryderykiem G620fs za 9,90zł :D, albo FONICA GS 461 lub ALTUS P100. Wszystkie są b.dobre. Najlepiej zaglądaj pod ten link (gramofony) ---> http://www.allegro.pl/search.php?string=unitra&category=11&country=1&category=778
  • Moderator
    Jeszcze jest Daniel, Bernard i Fonomaster. Uwaga! Gramofony z wkładką magnetyczną dają niższe napięcie na wyjściu, toteż wzmacniacz musi mieć wejście "phono". Można także wybrać Fonomastera lub WG1100 ze wzmacniaczem.