Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson CX3200 - uszkodzona taśma?

02 Kwi 2006 16:51 1488 6
  • Spec od drukarek
    Mam urządzenie wielofunkcyjne Epson CX3200. Od jakiegoś czasu jest problem ze skanerem (po uruchomieniu lampa świeci, po chwili gaśnie i na LCD pokazuje komunikat o błędzie skanera, zapala się również czerwona dioda). Przy dokładnych oględzinach zauważyłem, że taśma łącząca zespół skanera z elektroniką urządzenia ma kilka drobnych pęknięć. Nie wiem, gdzie mogę kupić taką taśmę - w sklepach elektronicznych nie mają (jeśli nawet są podobne, to tylko krótsze - ta ma ok. 70 cm). Może ktoś ma jakieś rady, sugestie itp. - z góry dziękuję.
  • Poziom 14  
    Witam.

Ta część dostępna jest wraz z dolną obudową skanera i kosztuje grubo ponad 60euro netto.
    Proponuje Ci szukać uszkodzonego urządzenia - np allegro.

Jarek
  • Spec od drukarek
    podobnie mi powiedzieli w autoryzowanym serwisie Epsona. Tyle, że tam była mowa o 60 zł, nie Euro (!). Zastanawiam się, czy nie możnaby zaadaptować taśmy od czegoś innego - o takiej samej szerokości, ilości żyłek i wystarczającej długości...
  • Poziom 14  
    To jest zwykła taśma sygnałowa, a więc można tu zastosować dowolna taśmę byleby pasowała. Spróbuj w sklepach elektronicznych, może coś Ci dobiorą.

Jarek
  • Spec od drukarek
    w sklepach elektronicznych w moim mieście - niestety, jeśli mają podobne taśmy, to za krótkie (ta musi być długa na conajmniej 70 cm).
  • Poziom 14  
    Na to już niestety nicnie poradze. Mogę ewentualnie zasugerować połączenie dwóch taś.

Jarek
  • Spec od drukarek
    Chciałem poinformować, że załatwiłem sobie pasującą taśmę (od takiego samego urządzenia, które się nie uruchamiało) i teraz to moje pomyka jak nowe :-) Myślę, że przyczyną błędu skanera w tych Epsonach i podobnych (np. CX5200), co się często zdarza, jest właśnie ta taśma - jest ona umieszczona tak, że może ulegać załamaniu lub innym uszkodzoniom przy otwieraniu urządzenia (np. do wymiany tuszy).