Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

magnes neodymowy+nokia

02 Kwi 2006 23:28 2021 9
  • Poziom 17  
    Hello. Mam mega problem. Dzisiaj pewien typek podpuścił mnie żebym dotknął magnesem telefonu. Mówił, że padnie, a ja głupi myślałem co może zrobić magnes, nawet bardzo silny dla telefonu. Skutek jest taki, że telefon się wyłączył. Po włączeniu zapala się podświetlenie, mignie wyświetlacz i dalej nic. Nawet wyłączyć nie mogę. W telefonach to jestem poziom 1, więc proszę o wyrozumiałość. Nawet nie wiem jaki to model. Stara nokia ,ciemnoniebieska obudowa, na górze podłużny przycisk power. Ludzie pomocy !!! Mam kupić nowy tel., czy może ten stary da się przywrócić do życia.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Pewnie 3310 ale żeby padła przez magnes pierwsze słysze.
  • Poziom 12  
    Jest taka opcja. Prawdopodobnie doszło do skasowania lub częściowego uszkodzenia oprogramowania. Jeżeli jesteś laikiem w tych sprawach to bez wizyty w serwisie się nie obejdzie.
    A tak na marginesie, każde silne magnesy źle wpływaja na elektronikę, a w szczególności na cyfrową :)
  • Poziom 17  
    Kabel będę miał jutro. Znalazłem 3310_by_mdavidm_v2.13 i knox-xpmobile2002. Oto chodzi??? I który jest lepszy??
  • Poziom 29  
    pierwszsy to jest soft (pewnie z rozszerzeniem fls) drugi to program do flashowania. zeby zrobic ten telefon bedziesz potrzebowal 2 kabli - 1. flasher dejana na lpt 2. kabel na com.
  • Poziom 17  
    Powiedz mi kolego co mam zrobić krok po kroku. Narazie mam przewód ten co się podłącza pod akumulatorem. Podobno ten drugi to małe piwo. Napisz jakie mają być końcówki w tym drugim kablu. Jak myślisz będzie coś z tego czy szukać telefonu w promocji?
  • Specjalista automatyka domowa
    Skoro nie masz kabli to proponuję zanieść do pierwszego lepszego komisu i za 20 zł go postawią. Lub jeśli chcesz to zrobić sam to kup lub zrób sobie kable. jeden to flasher dejana za 16 zł i drugi mbus za podobną cenę. Wydasz 30 zł masz kable i satysfakcję że zrobisz to sam lub wydasz 10 zł mniej i ci to zrobia w pierwszym lepszym komisie.
  • Poziom 25  
    Może nie tyle samo przyłożenie co ruch magnesu spowodował, że w obwodach telefonu wyindukowało się napięcie, które zasiało spustoszenie. Podobnie jak koledzy wyżej polecam postawić soft na nowo. Fizycznego uszkodzenia elementów (spalenie) raczej być nie powinno.
  • Poziom 17  
    Dzięki wszystkim za pomoc. Dałem telefon morganowi.exe, na drugi dzień dostałem sprawny. Nie wiem co on tam nawyczyniał, bo go nie widziałem. Uważajcie z magnesami.