Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman kardon 6900. Bardzo grzeją się radiatory końcówek mocy i zasilania.

02 Kwi 2006 23:46 1503 6
  • Poziom 12  
    naprawiałem ostatnio taki wzmacniacz ale jest mały problem, strasznie się w nim grzeją radiatory końcówek mocy i zasilania przedwzmacniacza i nie wiem czy to jest normalne w tym wzmacniaczu czy coś jest nie tak bo nie spotkałem się jeszcze z takim czymś, jaka może być przyczyna tego?
  • Poziom 34  
    Witam !

A jaki prąd ustawiłeś dla tr. końcowych po tej naprawie ? Stabilizatory dla stopnia napięciowego mają prawo być gorące .
  • Poziom 12  
    nic nie ustawiałem ,zostawiłem jak były, one są bardz gorące
  • Poziom 42  
    Witam! No to go zmniejsz do minimum i jeżeli nadal się będzie grzać, to możliwe, że wzmacniacz się pod wzbudza na w.cz., sprawdź czy na wyjściu jest 0 napięcia stałego.
    Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    No może do minimum to nie trzeba , bo jak przesadzisz w drugą stronę , to zacznie zniekształcać . Bądź co bądź tam pracuje 12 150-watowych tr. mocy pod napięciem blisko +/-80V , a chłodzenia wymuszonego nie ma , więc musi się grzać . Sprawdź offset , jak radzi janek , ustaw jak najbliżej zera (VR403,404) , a w punktach pomiarowych prądu spoczynkowego TP403 / TP404 powinno być 50mV . Upewnij się czy to napięcie nie wzrasta pod wpływem temperatury .
  • Poziom 12  
    na wyjściu było -160mV zmieniłem na 0V,ale cały czas coś się tam dzieje, na punktach pomiarowych jest 50mV, lecz na wyjściu napięcie cały czas się zmienia i przy dłuższej pracy wzrasta
  • Poziom 12  
    przy włączeniu wzmacniacza na wyjściu jest 50mV i zaczyna spadać do -10mV i znowu rośnie, na 70mV wyłączyłem bo radiatory były gorące,więc ustawienie na 0V jest niemożliwe, chciałem jeszcze dodać że jest uruchomiony tylko jeden kanał bo czekam jeszcze na części, ale mimo to nawet na jednym kanale niepowinny się dziać takie rzeczy