Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd SC 999 na Ricoh Aficio AP3800C

03 Kwi 2006 12:53 1508 8
  • Poziom 10  
    Mam problem z tą drukarką. Przez pewien okres czasu wyświetlała komunikat "wymień wkład olejowy". Zanim zdążyłem wymienić drukarka przestała działać i pojawił sie błąd SC 545. Błąd po wymianie wkładu olejowego nie zniknął. Zresetowałem SC i pojawił się błąd SC 999. Nie wiem co on oznacza.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Błąd sc 545 to błą pieca, zaś SC 999 może oznaczać błąd RAM, dysku (opcja) lub eprom.
  • Poziom 10  
    Jest jeszcze jeden objaw. Gdy wchodzę w menu serwisu i chcę zmienić jakąs opcję mam do wyboru zamiast disable/enable, jakieś nieczytelne krzaczki. Co to oznacza i czy da się to naprawić jakimś firmware updatem?
  • Poziom 15  
    zdecydowanie wykonaj update firmeware'u.
  • Poziom 10  
    Tak też myślałem. Skąd mogę zdobyć firmware na ten model drukarki?
  • Poziom 15  
    moge ci przysłać ale powiedz co ci trzeba (bo frimvare jest okolo 5 typów)
    czyli engine, music, printer ijeszcze jakies , ale uprzedzam zmiana frimvare nie załatwi sprawy jeśli uszkodzona jest pamięć dysk lub co najprawdopodobniej pamięć eprom
  • Poziom 10  
    Potrzebuję firmware engine i printer.
  • Poziom 22  
    A mnie się wydaję ,że skasowałeś pamięć. Jeżeli tak to masz przechlapane, nawet wymina firmwera nic nie pomoże. Ona po takim numerze ustawia się na azjatyckie ustawienia. Jest z tego wyjście , ale znają to tylko autoryzowane serwisy, i właśnie na takich "walizkach" zarabiają. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Nie mam azjatyckich znaków. Błąd sc999 oznacza uszkodzony Firmware. Chciałbym najpierw spróbować z updatem, więc jeśli ktoś posiada, proszę o pomoc. Mam drugą taką samą drukarkę, więc może można jakoś skopiować z niej firmware. Czy ktoś wie jak to zrobić?