Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aver TV - M168-U 0405 AAL 2 radio nie gra !

emzet 03 Apr 2006 17:44 6594 16
    emzet
    Level 12  
    Witam,
    mam problem z kartą AVer M168-U 0405 AAL 2. Wszystko chodzi za wyjątkiem radia. Procek Conexant Fusion 878A 25878. Na karcie jest wejście antenowe FM a jednak pomimo że próbowałem chyba wszystko FM panel jest niedostępny. Wyswietla mi "you have no fm function". Co z tym zrobić ?
    Pozdrawiam.
    TJT
    hefid
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Komputery Software
    olcha0098
    Level 28  
    Nowsze sterowniki próbowałeś instalować?
    emzet
    Level 12  
    Tak,
    nowe i stare. wszystkie dostępne na aver.com. Jest komunikat że nie mam funkcji FM.
    Pozdrawiam.
    olcha0098
    Level 28  
    Miałem taki problem z kartą Avera ale starą AverTV 98 i ona miała właśnie FM a nie było go, musiałem kombinować ze sterownikami do troszke innego modelu, ale wkońcu ruszyło, więc musisz poszukać. A ten twój model to jaki, bo po tych numerkach coś nie moge dojść.
    emzet
    Level 12  
    to jest model aver tv studio i ma dwa wejścia antenowe tv i fm. No i oczywiście pozostałe.

pozdrawiam
    emzet
    Level 12  
    Czy 203, czy też 303 nie wiem. Jak to poznać ? Ta karta kupiona była w 2000 roku.

Dodano po 1 [minuty]:

Podany przez Ciebie serwer rosyjski już próbowałem. Teraz będę ściągał wszstko do modelu M168 z serwera aver. Zobaczę który pójdzie.
    emzet
    Level 12  
    Pod tym adresem jest inny model karty niż ten który ja mam. Mój model to M168-U z prockiem Conexant Fusion 878 a tuner Philips z dwoma wejściami antenowymi. Tak więc nic to nie daje. Chyba że jest to np. TVFleeta, ale nie wiem napewno.
    olcha0098
    Level 28  
    A próbowałeś chociaż zainstalować?
    emzet
    Level 12  
    Tak, próbowałem jak już pisałem wszystkiego co znalazłem. Do tego modelu, który jest prawdopodobnie z 2000 rku jest problemem zdobyć odpowiedni pakiet. A orginalny dysk jest uszkodzony. Zatem trzeba szukać tylko na aver.com.
    Pozdrawiam.
    Tymon Bulkowski
    Level 13  
    Ja też mam kartę telewizyjną na której jest wejście na antene do TV i radia. Radia nie mam, a to dla tego, że na plytce PCB karty nie został zamontowany odpowiedni układ scalony odpowiedzialny właśnie za radio.Sprawdź czy na karcie nie ma pustych miejsc montażowych.Być może Twoja karta nie posiada radia. A to że na głowicy są dwa wejścia to nic nie znaczy.Producentowi nie opłaca się zamawiać dwóch typów głowic, lepiej zamówić jeden typ i tylko nie zamontować odpowiedniego układu scalonego.Możesz też spisać oznaczenia wszystkich scalaków i szukać w necie opisów który z nich jest do obsługi radia (chyba TDA... jest od radia).Jeżeli nie znajdziesz to masz 100% pewności że radia nie masz.
    emzet
    Level 12  
    Hej,
    ma radio i chodzi ale niestety na kombinacji dwu aplikacja z aver.com. A powinna chodzić na jednej czyli avertvstudio/fm ale niestety jescze nie wiem na której. No i problem w związku z tym z nagryaniem z radia jest.
    Pozdrawiam
    :D
    robi10
    Level 12  
    scalak jest i radio działa,
    Ja mam taką samą karte i oryginalne sterowniki i radio działa,
    ale sterowniki mam tylko do 98, 2000,
    a mam zainstalowany xp i problem ten sam co kolega:
    radio nie działa.