Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GDN30/100TONSIL-projekt obudowy

stizone 03 Kwi 2006 20:05 657 2
  • #1 03 Kwi 2006 20:05
    stizone
    Poziom 10  

Witam, doradzcie mi jakimś dobrym projektem do tego głosnika,chciałbym zbudowac tube albo i subwoofer uzywany na imprezki,zalezy mi na potęznym basie.Na magnesie sa takie dane GDN30/100/8ohmTONSIL głosnik jest po regeneracji ma nowe gorne zawieszenie guma,talez papierowy..Prosze o jakies ciekawe projekty pzdr. Stizek

prosze się zapoznac ze znaczeniem słowa Tuba!

0 2
  • #2 03 Kwi 2006 23:57
    Tremolo
    Poziom 43  

popatrz u góry na temat odnośnie strojenia obudów dla Głosnika No-Name. Zmieniłeś w tym głośniku podatność zawieszenia, wraz z tym SPL spadł obniżyła sie skuteczność Vas spadł.

o ile to Bóg jeden wie , musisz zrobic pomiary.

prawdopodobnie stała sprężyny jaką jest zawieszenie górne może nie współgrać z dolnym wyjątkowo sztywnym (bo przeznaczonym przecież do gąbki).

Gdyby ten układ magnetyczny nadawał się do gumy pewnie tonsil by produkował gumowe 30. Teraz możliwe że głośnik będzie Ci wpadał w nie ciekawe drgania boczne nieustalone przy duzych amplitudach.

Dlatego jesli była gabka; to musi byc po generacji gąbka; najlepiej dodana przez wyspecjalizowany zakład.

========
    jaki ma numer ten głośnik po 30/100/?

Bo im większy to te setki bardziej zaczynają pasowac do obudów otwartych.

Jesli masz niski numer to prawdopodobnie masz szczęście i bedziesz mógł sobie go wsadzić do jakiejś 50-70 litrowej obudowy zamkniętej.

=========

jakby to była nówka o pewnych parametrach to można by pomyśleć o Bandpasie. 60litrów/60litrów (60Hz)

grał by w zakresie 40Hz -120Hz ( z dość dużym opoxnieniem)

0
  • #3 04 Kwi 2006 10:36
    stizone
    Poziom 10  

aha no zapewne było te piankowe zawieszenie.U tonsila to normalka,ja kupiłem ten głosniczek na allegro,numer z tyłu jest taki 30/100/8 .......100w 8ohm pzdr

0
  Szukaj w 5mln produktów