Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Paczka 1x12"

03 Kwi 2006 20:38 2061 14
  • Poziom 10  
    Dostałem od kumpla głośnik 12" A1202 8ohm firmy Dibeisi. Pisze że ma 600 W. Ile będzie miał naprawde mocy muzycznej? Zrobiłem paczke 1x12" pod gitare. Zamierzam zakupić dość leciwy wzmacniacz 120 W który ma 2 wyjścia na kolumny ale pisze, że jest 4 ohm or above? Czy to znaczy, że będe mógł podpiąć pod niego ten głośnik 8 ohm czy nie bardzo?
  • OptexOptex
  • Poziom 17  
    Dibeisi do gitary?? To jakieś nieporozumienie. Może ze 100 W jeszcze by miał ale on nie gra powyżej 1 kHz. Kup sobie jakiś normalny głosnik, nawet GDS 30/30. A co do wzmacniacza to mozna podłączyć obciążenie 4 omy albo więcej
  • OptexOptex
  • Poziom 10  
    Hm, no coś właśnie brzydko gra ten głośnik. No ale coż puki co musze się z nim męczyć. Może wymienie go na coś lepszego. Mam pytanie czym różni się wzmacniacz typowo gitarowy od naprzykład wzmacniaczy estradowych, końcówek mocy czy powermixerów. Możecie mi doradzić jakś wzmacniacz do 400zł. Rozglądam się po allegro. Zależy mi na dwóch kanałach żeby można byłko podpiąć 2 gitary.
  • Poziom 43  
    No bo się nie nadaje.

ja przetestowałem ARZ 6604 cztery sztuki za doslownie 28 zlotych/sztuka z Marshallem 1958 (z wyjętymi dwiema lampami czyli redukcja z 100W/50W) w garażu z perkmenem dość sprawnym i ostro łupiacym i wokalem pod cyfrowym powermixerem Alesisem 2x200W

Problem pierwszy to był nietypowy szum z linii kolejowej (starośc nie radość , własne rpzeróbki starego już złomu też troche napsociły),
    drugi, to że po graniu przed tym wzmacniaczem musiałem długo do siebie dochodzić; nic nie słyszałem, a brzmienie było całkiem niezłe. Po prostu kosmos grzmociło nieziemsko na cleanie miałem sepulturowaty przester.

weź sprzedaj jakiemuś samochodziażowi tego Dibejsi.

po za tym zrób lepiej dwa mniejsze kanały niże jeden duży pod dwie gitary, bo jak beda dwie różne gitary to tego nie ustawicie.

Do grania w domu starczy 2x5 Watów! i głośniki 20 centymetrowe. A to wlaściwie koszta paści zewnętrznych dwóch scalaczków jakichs małych no i

Piec gitarowy rożni się tym ze jest przeznaczony pod gitarę, z innymi źródłami dźwięku może grac zupełnie nieprawidlowo (muzyka z płyty, adapteru itd), a jako piec gitarowy może być kanonem sam w sobie.

Glosniki gitarowe mają wyoblone rezonansy w tych miejscach, gdzie głosnik PA absolutnie nie może ich mieć (przynajmniej na takim poziomie - czasami 110dB i więcej) Dlatego 100Watowe gitarowce pod Pakami Marshalla to już masakra jesli chodzi o hałas.
  • Poziom 10  
    Miałem zamiar robić 4xARZ 6608. Ktoś to już polecał na forum ;) No ale kumpel mi dał tego, mowi twarda membrana to się nada ;( No i skleciłem 1x12". Może sklece drugą paczke, tylko tej już niechc przerabiać bo okleiłem ją nawet.

Czy np. coś takiego
    http://www.allegro.pl/item94685096_vermona_regent_2023.html jak jest stereo to na L i P kolumnie idzie to samo czy 1 kanał L drugi kanał P?
  • Poziom 10  
    Ewentualnie co zrobić, kupić na allegro głośnik Eminence 75W za 200zł do tej paczki 1x12". Czy kupić 4 tesle i zrobić pake (pewenie wyjdzie też kolo 200zł)? + do tego zwykły wzmak hi-fi :|
  • Poziom 43  
    Eminence, do tego zwykły wzmacniacz HiFi z preampem gitarowym (lub przerobkami wyjsć) i powinno śmigać.
  • Poziom 35  
    wzmacniacz ?? masz mase p[olskich estradowych staroci jeśli nie przeszkadza ci szum to za 400 zł możesz kupić tego na kilogramy :D

eltron 100 lub 60 lub 30 jesłi chodzi o końcówke mocy to super wzmnacniacz i dosyć nie drogi(ja bym dał za 30 =60 zł za 60 =80 zł za 100=120-130max zł )ma amplimikser także możesz se jeszcze mikrofon czy klawisze podpiąc ludzie tylko strasznie denerwują sie na preamp gitarowy w ttym wzmaku ale to idzie oprzerobić

forte 101 też fajny do 120 zł max tylko strasznie szumi i w oole nie ma wejścia na gitare
  • Poziom 10  
    Nie no, od szumów to ja chcę jak najdalej ;) Był tu na forum temat gość przerabiał Eltrona, ale to nie dla mnie bo ja w elektronice jestem ciemny. A ludzie się tu takim słownictwem posługują, że już człowiek całkiem nie wie o co biega.
  • Poziom 10  
    Powróciłem ;) Eminence już zamontowany w skrzyni. Zakupiłem wzmacniacz hi-fi Pioneera nie mam pojęcia ile ma mocy. Poboru ma 400W.

Gram z bratem na tym zestawie i mam parę zamysłów.

Gitara1--koda trash metal--> L kanał wzmaka --> 1x12" na Eminence L125

Gitara2--behringer gdi21--> P kanał wzmaka --> Alton tonsil 70W

Cały bajer polega na tym, że kostka Behringera GDI21 daje potężne wzmocnienie i niestety koda to przy tym stłumiony brzęczek. Nie wiem co zrobić czy dorobić do tego jakiś preamp czy coś w tym stylu. W sumie marzy się mi coś na lampie ale chyba bym sobie z tym nie poradził. Proszę o pomoc i dziękuje za dotychczasową.
  • Poziom 30  
    A może to alton gra za cicho? Spróbuj je odwrotnie połączyć, tzn zmień kanały kolumn.

Można też pobawić sie potencjometrem balansu we wzmacniaczu.
  • Poziom 10  
    Właśnie po przepięciu kostek sytuacja się odwraca :| Eminence zagłusza Altona. Od następnego tygodnia mamy zamiar zacząć grać z perkusistą i jednak potrzebne będzie trochę gainu. I to już widać, że niestety ta koda nie da rady się w ogóle przebić :/ Nie wiem czy dało by się jakoś wzmocnić sygnał?
  • Poziom 10  
    Witam ponownie ;) Zastanawiam się czy z tego wzmaka da się coś wycisnąć. Czy np. dało by się w jakiś prosty sposób wykonać preampy typowo gitarowe dla uzyskania lepszego gitarowego dźwięku? Np. tak jak to jest przedstawione:

Paczka 1x12"

Czy ewentualnie jest to bez sensu? I lepiej zacząć się rozglądać za jakimś headem np.: LDMa czy innym combem?
  • Poziom 30  
    To, co jest tutaj przedstawione, to po prostu zwykły wzmacniacz.
    Tyle, że ogólnie wzmacniacze na schemacie rysuje się odwrotnie (tzn wejście jest podstawą trójkąta, wyjście - wierzchołkiem).
    Jeśli chcesz, możesz np z wyjścia przedwzmacniacza sygnał podać na jakiś efekt, a dalej do końcówki.
  • Poziom 10  
    No właśnie, wkleiłem rysunek a nie dałem linku do strony. Oczywiście chodzi o wpięcie jak to u ją autor, preampu korzystając z dobrodziejstwa wyjścia na korektor ...

http://www.republika.pl/audioton/dyi.htm

Ale teraz sobie uświadomiłem, że nie wiem czy ja coś takiego posiadam :(
    Jest coś takiego jak adaptor/tape2 out -> in. Nie wiem czy to, to samo. I włącznik tego na panelu z przodu.

Druga sprawa to wywalam Kode przez okno bo strasznie buczy. Mam pytanie czy ktoś wie coś na temat kopii Sansampa? Czy są porównywalne jakościowo do wynalazku Behringera V-TONE GUITAR GDI21. Bo ta kostka dosyć dobrze współgra właśnie z takim zwykłym wzmakiem.