Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję tranzystorów DELCO DS-501

03 Kwi 2006 20:40 2049 8
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie.
    Czy ktoś z Was może mi pomóc i zdradzić, gdzie mógłbym zakupić 2 tranzystory DELCO DS-501 6954 do radia samochodowego do cadillaca z 1970roku?
    Z tego co wiem, to w.w. tranzystory nie są już produkowane ale istnieją zamienniki.
    Z góry bardzo dziękuję.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    DS-501 to germanowy tranzystor PNP. Według informacji w necie zamiennikiem jest NTE/ECG 105.

Pozdr. Grasser
  • Poziom 10  
    Chciałbym odświeżyć temat - czy można gdzieś kupić albo DS-501 albo coś w zastępstwie? Proszę o pomoc w znalezieniu sklepu w internecie albo miejsca w okolicy Warszawy.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    krzysiek___k napisał:
    Chciałbym odświeżyć temat - czy można gdzieś kupić albo DS-501 albo coś w zastępstwie? Proszę o pomoc w znalezieniu sklepu w internecie albo miejsca w okolicy Warszawy.

To jest stary germanowy PNP.
    www.nteinc.com
    http://www.nteinc.com/specs/100to199/pdf/nte105.pdf
    Gdzieneigdzie znalazłem informację że 2N235A jest odpowiednikiem DS-501.
    http://servion.homeunix.com/electra/cgi-bin/presenta.pl?query=2N235A
    Tutaj handlują oryginalnymi:
    http://www.ceitron.com/semi/ceidelco.html
    Jest też informacja że odpowiednikiem jest 2N173.

TG72 tam nie podejdzie w zastępstwie?
    Abo sowieckie P4...
  • Poziom 12  
    DS-501,DS-502 nie zastapisz niczym,czesto pomiary omowe moga wprowadzic w blad i pokazuja ze tranzystor jest uszkodzony,tranzystory te grzeja sie mocno na radiatorze potrzeba zwrocic uwage na mike pod nimi albo czasami nie bywalo miki tylko radiator izolowany preszpanem,w tych latach chyba byla zmiana zasilania (minus na obudowe),bardzo wazna sprawa to dlawik na glosniku tu chyba bylo 1.6 ohma.Mam te tranzystory uzywane sprawne ale problem jest ze nie jestem obecnie w kraju najblizszy termin to grudniowe swieta.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    celugork napisał:
    DS-501,DS-502 nie zastapisz niczym,czesto pomiary omowe moga wprowadzic w blad i pokazuja ze tranzystor jest uszkodzony,tranzystory te grzeja sie mocno na radiatorze potrzeba zwrocic uwage na mike pod nimi albo czasami nie bywalo miki tylko radiator izolowany preszpanem,w tych latach chyba byla zmiana zasilania (minus na obudowe),bardzo wazna sprawa to dlawik na glosniku tu chyba bylo 1.6 ohma.

Z ciekawości - ma ktoś schemat tego radia?
  • Poziom 12  
    Schematy sa osiagalne,musisz znalesc numer 7 cyfrowy i to bedzie twoj model.Po samochodzie nie znajdziesz milion odmian w tym samym modelu i roczniku.Wazny jest glosnik,jezeli sie nie chce wymontowywac z samochodu orginalnego do naprawy radia,albo do testu naprawy podlacza sie inny, albo sie przerabia bo orginalny jest brzydki to skutek jest taki ze tranzystory padaja,jest to czesta przyczyna.