Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MicroSim - symulacja układu HELP!

03 Kwi 2006 21:33 2008 12
  • Poziom 10  
    Witam chciałem za pomocą pakietu MicroSim Schematic zasymulować taki układ:
    ..
  • Poziom 13  
    w skrucie: twoj uklad jest za idealny... sprobuj wyprowadzic go z rownowagi za pomoca wymuszenia impulsem pradowym/napieciowym, powinno pomoc.
  • Pomocny post
    Specjalista elektronik
    Po pierwsze układ jest źle narysowane i nie ma szansy działać(niema węzła miedzy masą a minusem baterii).
    Po drugie rezystory w kolektorach powinny być przynajmniej dziesięć razy mniejsze niż w bazie.
    I u mnie ten układ działa po poprawnym narysowaniu schematu i jak dałem R1 i R4 =1K i ustawiłem tak analize tak
  • Poziom 10  
    no powstaja wreszcie jakies wykresy ale nie takie jak byc powinny :/ oto moj uklad ustawienia i wykres:
  • Pomocny post
    Specjalista elektronik
    Witam no dalej nie ustawiłeś analizy tak jak ja.
    Te 1u ma być w rubryce Step Celiling a nie jak u ciebie Final Time.
    I w tedy będzie działać
  • Poziom 10  
    a powiedz mi prosze jeszcze jak zrobiles ze rozrysowalo te wykresy osobno ?? bo mnie rysuje oba w jednym ukladzie
  • Pomocny post
    Specjalista elektronik
    klikasz Plot >>> Add Plot
  • Poziom 10  
    no ok doszedlem do tego ale to mi tworzy pusty układ a wykresy nadal mam oba na jednym starym :/
  • Pomocny post
    Specjalista elektronik
    Zastaw tylko jeden marker napięcie i uruchom symulancie.
    Po otwarciu okna z wykresem dodaj dodatkowy wykres Probe add probe i pzrełącz się na niego musi pisać obok wykresu SEL>> i teraz wróć do schematu nie zamykając okna probe i wstaw następny marker i ten nowy marker będzie właśnie w tym nowym wykresie.
    Zresztą ciężko to opisać słowami
  • Poziom 10  
    BARDZO BARDZO CI DZIEKUJE :D
  • Poziom 2  
    PROSZE WAS O POMOC NIE MIAŁĘM STYCZNOSCI Z TYM PROGRAMEM A MUSZE NAPISAC SPRAWOZDANIE Z TEGO PROGRAMY I NIEWIEM JAK SIE TO PISZE WOGÓLE WYKŁADY SĄ POMIESZANE PO PROSTU NIE ROZUMIEM NANDY ITD JAK MOŻNA ZASTĄPIĆ JEDNĄ BRAMKE 2 DRUGIMI PROSZE O POMOC NIE MIAŁEM STYCZNOSCI WIĘC NIEWIEM :( PROSZE O POMOC PODAJE GG 5835212 ALBO MAILA totfipoczta.onet.pl błbagam POMOCY !!!!!!! KURS OD PODSTAW TYLKO MNIE RATUJE :cry::idea:

Dodano po 1 [minuty]:

mail to totfi(malpa)poczta.onet.pl albo totfi(malpa)onet.eu JESZCZE RAZ PROSZE
  • Poziom 2  
    bardziej chodzi mi o pisanie raportu z danego układu a jeszcze bardziej zapisanei bramki nan np za pomoca or